Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim Drukuj Email
Podczas jednego z wrześniowych Pikników z Astronomią realizowanych wyjazdowo przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP, mieliśmy okazję gościć wyjątkową osobę związaną z lotami kosmicznymi - na spotkanie z dziećmi i młodzieżą przybył jedyny polski kosmonauta - gen. Mirosław Hermaszewski. Była to wyjątkowa okazja nie tylko do wysłuchania ciekawych prelekcji, ale i zdobycia upragnionego autografu "naszego astronauty". 

 

 

Więcej…
 
POLARIS-OPP w Pekinie Drukuj Email

W dniach 20-31 sierpnia 2012r. w Pekinie odbyła się XXVIII Międzynarodowa Unia Astronomiczna, w której uczestniczyło kilka tysięcy osób z całego świata skupionych wokół tematyki kosmosu. Jak się okazuje, amatorzy i pasjonaci także mogą wiele zdziałać na tym polu, o czym świadczy zaproszenie naszej przedstawicielki - Julii Romanowskiej, koordynatorki działu DIC, do przyjazdu i wygłoszenia krótkiej prezentacji o dokonaniach Programu Ciemne Niebo Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Prelekcja była częścią kilkudniowego bloku tematycznego o ochronie ciemnego nieba, którą moderowało NOAA.

 

Więcej…
 
Marsjańskie akcenty tego lata Drukuj Email
6 sierpnia 2012r. o godz. 7:30 polskiego czasu na Marsie wylądował kolejny amerykański łazik wysłany przez NASA - Curiosity. Na tą chwilę wielu naukowców jak i pasjonatów tematyki kosmosu czekało z zapartym tchem, bowiem jest to największy pojazd tego typu, który będzie poszukiwał śladów życia na Czerwonej Planecie. Mars Science Laboratory (Curiosity) zrobi rozpoznanie wielu czynników mających wpływ na późniejszą, załogową misję na Marsa, gdyż jeszcze przed 2030 rokiem NASA planuje wysłanie ludzi na tą planetę. Sierpniowe lądowanie stało się także inspiracją do ogłoszenia w naszym Stowarzyszeniu tego roku jako MARS2012, a tematyka Czerwonej Planety zdominowała już od marca działalność popularyzacyjną naszej organizacji. W sierpniu doczekaliśmy się punktu kulminacyjnego. 
 

 

 

 

 

Więcej…
 
Wakacyjny harmonogram działań Drukuj Email
Lipiec i sierpień będzie obfitował w szereg działań popularyzacyjnych, organizowanych przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP zarówno na terenie Sopotni Wielkiej jak i wyjazdowo. Obserwacje i pokazy nieba, seanse i symulacje misji kosmicznych, wycieczki, a także Pikniki z Astronomią, to tylko niektóre atrakcje, jakie urozmaicą czas zarówno najmłodszym, jak i dorosłym uczestnikom. Warto spędzić choćby weekend w Sopotni Wielkiej lub w okolicach, aby poznać nową dziedzinę aktywnego wypoczynku w postaci ASTROTURYSTYKI. Oto wakacyjny harmonogram działań Stowarzyszenia POLARIS - OPP...

 

 

 

Więcej…
 
Czerwcowe tournee WGW Drukuj Email
Wraz z rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw EURO2012, nasza organizacja wyruszyła w ogólnopolskie tournee popularyzatorskie pt. MARS2012, realizowane w ramach programu Przybliżmy Dzieciom Niebo i WGW. Po raz pierwszy działania te miały charakter masowy i adresowane były do szkół, domów dziecka, klubów i innych stowarzyszeń, a także  gościliśmy na imprezach różnych miast i miejscowości, w galeriach handlowych czy też pensjonatach i hotelach, gdzie odbywały się właśnie zielone szkoły lub półkolonie. Łącznie w naszych działaniach w czerwcu i lipcu udział wzięło ponad 10tys. osób...

 

 

 

Więcej…
 
Majówka z Astronomią 2012 Drukuj Email
To już trzeci oficjalny zjazd naszej organizacji, który odbył się w 2012 roku, adresowany do miłośników gwieździstego nieba,  gór, popularyzatorów astronomii oraz osób, którym działania POLARIS-OPP są bliskie. Majówka z Astronomią 2012 przeszła już do historii i jak co roku, tak i tym razem w miejscowości położonej u podnóży Pilska, spotkała się zarówno kadra koordynatorów, kandydatów, współpracowników jak i innych osób i gości z całego kraju. Tym razem tematem przewodnim była kolonizacja planety Mars...

 

 

 

 

Więcej…
 
Astronomiczne spotkanie w Śrubce Drukuj Email
28 kwietnia 2012r. dzięki uprzejmości dyrekcji Klubu Śrubka, odbyły się dwa odczyty związane z astronomią, których autorami byli Grzegorz Olek i Julia Nawalkowska, realizujący działania Programu WGW. Tematami prezentacji, które przedstawione zostały tego wieczoru, były planetoidy i meteoryty, a także wieczorne pokazy nieba przez teleskop. W ten oto sposób do Żywca i klubu Śrubka znów wrócił duch popularyzacji astronomii, w nawiązaniu do dawnych spotkań klubu Antares i innych miłośników astronomii z tego rejonu.

 

 

Więcej…
 
Wiosenne obserwacje nieba Drukuj Email
Przełom marca i kwietnia br. obfituje w zmienną, ale wyjątkowo dopasowaną pogodę jeśli chodzi o obserwacje astronomiczne. W dodatku niebo serwuje nam niecodzienne spotkania i konfiguracje obiektów takich jak Księżyc, Wenus, Jowisz czy Mars i to właśnie te ciała niebieskie stały się celem kilku ostatnich obserwacji teleskopowych, jak i astrofotograficznych. Ciekawostką jest fakt, że w sesjach tego typu średnio udział bierze kilkanaście osób m.in. w ramach realizowanego projektu Lynx w Sopotni Wielkiej.

 

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 22

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258