Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 
Szczegóły wkrótce!

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Rozstrzygnięcie konkursu astronomicznego 2011 Drukuj Email
Pod koniec zjazdu jesiennego 2011 w Sopotni Wielkiej, rozstrzygnięty został konkurs młodzieżowy realizowany od kwietnia br. w ramach projektu o syg. Indus. Emocje tego wydarzenia sięgały przysłowiowego zenitu, gdyż ponad 30-tka młodych uczestników rywalizowała między sobą o wyjątkowe nagrody sponsorowane przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP. Liczyła się wiedza, doświadczenie w obserwacjach astronomicznych, systematyka w spotkaniach lokalnych i co najważniejsze - poziom zaangażowania. 20 listopada odbyło się wręczenie nagród 10-tce laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów. 

 

 

 


Więcej…
 
Listopadówka 2011 - zjazd jesienny Drukuj Email
Leonidy, Jowisz i ciemne niebo - to motywy przewodnie jesiennego zjazdu naszej organizacji, który odbył się w dniach 18-20 listopada 2011r. w Sopotni Wielkiej. Spotkanie należało do jednego z najbardziej licznych, gdyż oprócz dwunastki koordynatorów POLARIS-OPP, udział w nim wzięło aż 50-ciu innych uczestników zarówno lokalnych mieszkańców jak i przyjezdnych gości. Wszystko to za sprawą oficjalnego otwarcia obszaru ochrony ciemnego nieba CN-001, na które czekaliśmy ponad 7 lat.  

 

 

 

 

Więcej…
 
Drakonidy 2011 w Legnicy Drukuj Email
"Deszcz spadających gwiazd" - takie zapowiedzi towarzyszyły tegorocznym planom obserwacyjnym związanym z okresem aktywności meteorów z roju Drakonidy, których maksimum przypadło 8 października 2011r. Faktycznie zwiększoną ilość odnotowało wielu obserwatorów tego zjawiska, jednak takiego pokazu jaki odbył się z tej okazji na dachu Centrum Handlowego Ferio, nie było nigdzie indziej w Polsce. Niniejszym mamy więc przyjemność zaprezentować Astroevent 2011 w Legnicy. 

 

 

 

Więcej…
 
Piknik Astronomiczny w Brzeszczach Drukuj Email
17 września 2011 roku w miejscowości Brzeszcze (powiat oświęcimski), odbyła się lokalna impreza z serii Naukowy Kosz Piknikowy zainicjowana przez Towarzystwo Kultury Alternatywnej i wspierania inicjatyw społecznych "Kurnik". Do tego przedsięwzięcia przyłączyły się liczne instytuty, organizacje, placówki oświatowe jak i wolontariusze, wśród których znaleźli się także koordynatorzy i asystenci Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Wśród astro-atrakcji jakie zaoferowaliśmy tego dnia była m.in. możliwość skorzystania z bazy dydaktyczno-pomiarowej Mobilnego Obserwatorium.

 

 

 

Więcej…
 
Spotkanie Księżyca z Jowiszem Drukuj Email
Wieczorną ozdobą tegorocznej końcówki lata jak i jesieni, będzie największa planeta Układu Słonecznego, czyli Jowisz. Jak przystało na "króla", zapowiedz tego panowania była wyjątkowo widowiskowa, gdy 16 września pojawił się w towarzystwie jasno nam panującego w tych dniach Księżyca. To zjawisko odbiło się dużym echem zarówno wśród postronnych gapiów jak i bardziej doświadczonych obserwatorów, a nawet w niektórych gazetach regionalnych typu Dziennik Zachodni. Tego wieczoru na swoje "bezkrwawe łowy", wyruszyło także Mobilne Obserwatorium z Sopotni Wielkiej...

 

 

Więcej…
 
Astroevent w Tychach Drukuj Email
3 września 2011 roku na osiedlu Ogrodnik w Tychach odbyła się rodzinna impreza związana z szeroko pojętym kosmosem. Na zaproszenie Rady Osiedla oraz lokalnych sponsorów, mieliśmy przyjemność zorganizować autorski Astroevent popołudniowo-wieczorny, utrzymany w tonie obserwacyjnym i warsztatowym. Wyjątkowo "gwiazdą wieczoru" był faktyczny pokaz gwiazd i gwiazdozbiorów na tyskim niebie, choć nie zabrakło także latających rakiet, kamieni z kosmosu czy rycerzy Jedi!

 

 

 

Więcej…
 
Ciemne niebo nad Sopotnią Wielką 2011. Drukuj Email
Za sprawą naszego Stowarzyszenia i Ogólnopolskiej Akcji "1% na astronomię", z początkiem września 2011 roku na terenie Sopotni Wielkiej rozpoczęła się wielka modernizacja oświetlenia ulicznego. Dzięki otrzymanym środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2011 (oś IV LEADER), jeszcze tej jesieni nad drogami naszej miejscowości zaświeci się ponad 150 nowych opraw chroniących ciemne niebo do obserwacji astronomicznych, ale i nie tylko...

 

 

 

 

Więcej…
 
TARPAN - trzecia reaktywacja Drukuj Email

Po kilkumiesięcznej przerwie w pracach naszego pojazdu specjalnego, mamy przyjemność poinformować, że Mobilne Obserwatorium znów pojawi się na drogach i bezdrożach Polski. Wraz z początkiem roku szkolnego zakończył się jego remont oraz wymiana wielu zużytych części, które dotąd ograniczały jego wykorzystanie do działań obserwacyjno-pomiarowych wyłącznie na miejscu w Sopotni Wielkiej. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli tej marki samochodów rolniczych (na chodzie) z tamtej epoki, ponownie dostępny jest dla działań grupy WGW, działu obserwacyjnego i bloku tematycznego ASTROEVENTS 2011.

 

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 21

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258