Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Marcowe spotkania 2012 Drukuj Email

W marcu 2012 roku Stowarzyszenie POLARIS - OPP obchodzi jubileusz pełnoletności! W kalendarzu minął bowiem 18. rok funkcjonowania i w związku z tym, w Sopotni Wielkiej odbyły się aż dwa zjazdy organizacyjne dla członków i sympatyków naszej organizacji. Pierwszy z nich miał miejsce w dniach 16-18.03.2012. Drugi, tydzień późnej i połączony był z jubileuszowym Zebraniem Zarządu POLARIS-OPP.

 

 

 

Więcej…
 
Czy to jest science czy fiction? Drukuj Email

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce..., czyli gdzie? Odpowiedź na to pytanie spróbowało udzielić Stowarzyszenie POLARIS-OPP podczas seansu filmowego Gwiezdnych Wojen "Mroczne widmo" w 3D, który odbył się 16 marca w Kinie Janosik w Żywcu. Miłośnicy tej kosmicznej sagi z pewnością nie raz zastanawiali się, na ile prawdziwe mogą być zdarzenia, bohaterowie lub zjawiska i obiekty prezentowane w filmie. Miecze świetlne przeszły już do historii, tak samo jak hełm i słynny oddech Vadera, ale mało kto wie, że w astronomii i astronautyce, wiele z tych elementów ma swoje odpowiedniki... 

 

Więcej…
 
Dzienniki Obserwacyjne e-CSO, uruchomione. Drukuj Email
Po długich oczekiwaniach i wielu próbach dostosowania dotychczasowych form zapisu obserwacji astronomicznych w Stowarzyszeniu POLARIS - OPP do wersji elektronicznej, mamy przyjemność ogłosić  otwarcie aplikacji internetowej o nazwie e-CSO. Jej przeznaczenie to przede wszystkim możliwość rejestrowania prowadzonych sesji obserwacyjnych (zarówno indywidualnych jak i zespołowych) oraz archiwizacja dotychczasowych zapisów tego typu, wykonanych na przestrzeni ostatnich 17 lat przez osoby zrzeszone w naszej organizacji.

 

 

 

Więcej…
 
Obserwatorium w Sopotni Wielkiej. Drukuj Email

W nowy rok 2012 wchodzimy z dobrą informacją, jaka dotarła do nas wprost z Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Jeleśnia, która odbyła się w pierwszych dniach stycznia. Na wniosek Stowarzyszenia POLARIS - OPP podjęto decyzję o podpisaniu nowego porozumienia między naszą organizacją, a Gminą Jeleśnia, ale tym razem w kwestii budowy obserwatorium astronomicznego na budynku Zespołu Szkół nr 4 w Sopotni Wielkiej. Jest to kolejny krok w realizowanej strategii astro-turystyki po utworzeniu obszaru ciemnego nieba CN-001 w tej miejscowości.

 

 

Więcej…
 
20. Finał WOŚP - graliśmy razem! Drukuj Email
Po raz pierwszy na poziomie współpracy między Organizacjami Pożytku Publicznego, Stowarzyszenie POLARIS - OPP wsparło organizacyjnie 20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Fundacji Jurka Owsiaka. 8 stycznia 2012r. nasza organizacja poprowadziła ASTROEVENT dla szerokiej publiczności wojewódzkiego finału WOŚP, który odbył się nieopodal hali widowiskowej Kapelusz na terenie WPKiW w Chorzowie. Namiot sferyczny i ASTROLABIUM odwiedziło ponad 300 osób!

 

 

Więcej…
 
Nowe programy dla przedszkolaków Drukuj Email
W połowie listopada br. opracowana została nowa wersja seansów tematycznych z przeznaczeniem dla najmłodszych grup odwiedzających zaplecze dydaktyczne Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Seans nad makietą Sopotni Wielkiej 2050 oraz we wnętrzu modelu stacji kosmicznej YSS, adresowany jest od teraz także i do przedszkolaków. Dzieci mogą dowiedzieć się na czym polega lot w kosmos, jak rozpoznać meteoryt od ziemskich kamieni, poobserwować Słońce za pomocą teleskopu, a także...

 

 


Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu astronomicznego 2011 Drukuj Email
Pod koniec zjazdu jesiennego 2011 w Sopotni Wielkiej, rozstrzygnięty został konkurs młodzieżowy realizowany od kwietnia br. w ramach projektu o syg. Indus. Emocje tego wydarzenia sięgały przysłowiowego zenitu, gdyż ponad 30-tka młodych uczestników rywalizowała między sobą o wyjątkowe nagrody sponsorowane przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP. Liczyła się wiedza, doświadczenie w obserwacjach astronomicznych, systematyka w spotkaniach lokalnych i co najważniejsze - poziom zaangażowania. 20 listopada odbyło się wręczenie nagród 10-tce laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów. 

 

 

 


Więcej…
 
Listopadówka 2011 - zjazd jesienny Drukuj Email
Leonidy, Jowisz i ciemne niebo - to motywy przewodnie jesiennego zjazdu naszej organizacji, który odbył się w dniach 18-20 listopada 2011r. w Sopotni Wielkiej. Spotkanie należało do jednego z najbardziej licznych, gdyż oprócz dwunastki koordynatorów POLARIS-OPP, udział w nim wzięło aż 50-ciu innych uczestników zarówno lokalnych mieszkańców jak i przyjezdnych gości. Wszystko to za sprawą oficjalnego otwarcia obszaru ochrony ciemnego nieba CN-001, na które czekaliśmy ponad 7 lat.  

 

 

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 22

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258