Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Drakonidy 2011 w Legnicy Drukuj Email
"Deszcz spadających gwiazd" - takie zapowiedzi towarzyszyły tegorocznym planom obserwacyjnym związanym z okresem aktywności meteorów z roju Drakonidy, których maksimum przypadło 8 października 2011r. Faktycznie zwiększoną ilość odnotowało wielu obserwatorów tego zjawiska, jednak takiego pokazu jaki odbył się z tej okazji na dachu Centrum Handlowego Ferio, nie było nigdzie indziej w Polsce. Niniejszym mamy więc przyjemność zaprezentować Astroevent 2011 w Legnicy. 

 

 

 

Więcej…
 
Piknik Astronomiczny w Brzeszczach Drukuj Email
17 września 2011 roku w miejscowości Brzeszcze (powiat oświęcimski), odbyła się lokalna impreza z serii Naukowy Kosz Piknikowy zainicjowana przez Towarzystwo Kultury Alternatywnej i wspierania inicjatyw społecznych "Kurnik". Do tego przedsięwzięcia przyłączyły się liczne instytuty, organizacje, placówki oświatowe jak i wolontariusze, wśród których znaleźli się także koordynatorzy i asystenci Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Wśród astro-atrakcji jakie zaoferowaliśmy tego dnia była m.in. możliwość skorzystania z bazy dydaktyczno-pomiarowej Mobilnego Obserwatorium.

 

 

 

Więcej…
 
Spotkanie Księżyca z Jowiszem Drukuj Email
Wieczorną ozdobą tegorocznej końcówki lata jak i jesieni, będzie największa planeta Układu Słonecznego, czyli Jowisz. Jak przystało na "króla", zapowiedz tego panowania była wyjątkowo widowiskowa, gdy 16 września pojawił się w towarzystwie jasno nam panującego w tych dniach Księżyca. To zjawisko odbiło się dużym echem zarówno wśród postronnych gapiów jak i bardziej doświadczonych obserwatorów, a nawet w niektórych gazetach regionalnych typu Dziennik Zachodni. Tego wieczoru na swoje "bezkrwawe łowy", wyruszyło także Mobilne Obserwatorium z Sopotni Wielkiej...

 

 

Więcej…
 
Astroevent w Tychach Drukuj Email
3 września 2011 roku na osiedlu Ogrodnik w Tychach odbyła się rodzinna impreza związana z szeroko pojętym kosmosem. Na zaproszenie Rady Osiedla oraz lokalnych sponsorów, mieliśmy przyjemność zorganizować autorski Astroevent popołudniowo-wieczorny, utrzymany w tonie obserwacyjnym i warsztatowym. Wyjątkowo "gwiazdą wieczoru" był faktyczny pokaz gwiazd i gwiazdozbiorów na tyskim niebie, choć nie zabrakło także latających rakiet, kamieni z kosmosu czy rycerzy Jedi!

 

 

 

Więcej…
 
Ciemne niebo nad Sopotnią Wielką 2011. Drukuj Email
Za sprawą naszego Stowarzyszenia i Ogólnopolskiej Akcji "1% na astronomię", z początkiem września 2011 roku na terenie Sopotni Wielkiej rozpoczęła się wielka modernizacja oświetlenia ulicznego. Dzięki otrzymanym środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2011 (oś IV LEADER), jeszcze tej jesieni nad drogami naszej miejscowości zaświeci się ponad 150 nowych opraw chroniących ciemne niebo do obserwacji astronomicznych, ale i nie tylko...

 

 

 

 

Więcej…
 
TARPAN - trzecia reaktywacja Drukuj Email

Po kilkumiesięcznej przerwie w pracach naszego pojazdu specjalnego, mamy przyjemność poinformować, że Mobilne Obserwatorium znów pojawi się na drogach i bezdrożach Polski. Wraz z początkiem roku szkolnego zakończył się jego remont oraz wymiana wielu zużytych części, które dotąd ograniczały jego wykorzystanie do działań obserwacyjno-pomiarowych wyłącznie na miejscu w Sopotni Wielkiej. Jako jeden z nielicznych przedstawicieli tej marki samochodów rolniczych (na chodzie) z tamtej epoki, ponownie dostępny jest dla działań grupy WGW, działu obserwacyjnego i bloku tematycznego ASTROEVENTS 2011.

 

 

 

Więcej…
 
Podsumowanie wakacji 2011 Email
Od pierwszych dni tegorocznych wakacji letnich, Stowarzyszenie POLARIS - OPP zorganizowało szereg zajęć w Sopotni Wielkiej zarówno dla uczestników lokalnych jak i szerokiej grupy turystów odpoczywających w tej części Beskidów. Pierwsze dwa weekendy lipca można było zaliczyć do szczególnie pracowitych, gdyż oprócz licznych spotkań i seansów na pokładzie stacji kosmicznej YSS, duże zainteresowanie wzbudzały zarówno wieczorne jak i całonocne obserwacje ciemnego nieba, w których uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorośli. Jednym słowem - to były astronomiczne wakacje...

 

 

 

 

 


Więcej…
 
Zaćmienie Księżyca 2011 Drukuj Email
Z 15 na 16 czerwca br. począwszy od godz. 20:23 miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca obserwowalne z terenu Polski. Sam początek nastąpił jeszcze pod horyzontem, w związku z czym naszym oczom ukazał się wschodzący, zaćmiony już Księżyc na rozjaśnionym jeszcze przez zachodzące Słońce niebie. Pora ta sprzyjała ciekawym ujęciom zaćmienia na tle różnobarwnego nieboskłonu, gdyby nie chmury...  Czasami jednak i one same dodają uroku tego typu obserwacjom, tak jak to miało miejsce właśnie tym razem.  

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 17 z 22

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258