Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 
Szczegóły wkrótce!

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Podsumowanie wakacji 2011 Email
Od pierwszych dni tegorocznych wakacji letnich, Stowarzyszenie POLARIS - OPP zorganizowało szereg zajęć w Sopotni Wielkiej zarówno dla uczestników lokalnych jak i szerokiej grupy turystów odpoczywających w tej części Beskidów. Pierwsze dwa weekendy lipca można było zaliczyć do szczególnie pracowitych, gdyż oprócz licznych spotkań i seansów na pokładzie stacji kosmicznej YSS, duże zainteresowanie wzbudzały zarówno wieczorne jak i całonocne obserwacje ciemnego nieba, w których uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież, ale i dorośli. Jednym słowem - to były astronomiczne wakacje...

 

 

 

 

 


Więcej…
 
Zaćmienie Księżyca 2011 Drukuj Email
Z 15 na 16 czerwca br. począwszy od godz. 20:23 miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca obserwowalne z terenu Polski. Sam początek nastąpił jeszcze pod horyzontem, w związku z czym naszym oczom ukazał się wschodzący, zaćmiony już Księżyc na rozjaśnionym jeszcze przez zachodzące Słońce niebie. Pora ta sprzyjała ciekawym ujęciom zaćmienia na tle różnobarwnego nieboskłonu, gdyby nie chmury...  Czasami jednak i one same dodają uroku tego typu obserwacjom, tak jak to miało miejsce właśnie tym razem.  

 

 

Więcej…
 
Dzień Dziecka 2011 Drukuj Email
Tegoroczny Dzień Dziecka należał do bardzo pracowitych okresów w Stowarzyszeniu POLARIS - OPP. Samo święto wypadło w środku tygodnia, przez co duża część imprez zorganizowana została zarówno weekend przed jak i weekend po wspomnianym terminie. W niniejszym artykule przedstawiamy to co działo się w strukturach naszej organizacji w obu przypadkach i jak młodzież bawiła się z astronomią w dniu swojego święta. 

 

Więcej…
 
Piknik z Astronomią w Okrajniku Drukuj Email
Okrajnik, to niewielka miejscowość położona na wschód od Żywca, przez którą przebiega droga w kierunku na Kraków. Właśnie tutaj znajduje się malowniczo położona na wysokim wzgórzu, lokalna szkoła podstawowa im. Górali Żywieckich, w której mieliśmy przyjemność gościć w ramach Pikniku z Astronomią. Imprezę zaadresowano do dzieci i młodzieży z dwóch krajów, jako że działania były realizowane na poziomie projektu współpracy transgranicznej Polska-Słowacja finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

 

 

Więcej…
 
Wizyta grupy obserwacyjnej z Orzesza Drukuj Email
W dniach 02-03 czerwca 2011r. do Sopotni Wielkiej zawitała grupa obserwacyjna skupiona przy szkole w Orzeszu, która na co dzień uczestniczy w sesjach astronomicznych w drugim, uznanym przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP obszarze, gdzie ochroni się ciemne niebo - w miejscowości Palowice. Uczestnicy przyjechali do siedziby naszej organizacji z nadzieją na pogodne niebo do terenowej sesji obserwacyjnej poświęconej meteorom, jednak takiego przebiegu zmian meteorologicznych nie spodziewał się chyba nikt...

 

 

Więcej…
 
Astroevent 2011 w Krakowie Drukuj Email
Rakiety, lądowniki marsjańskie, łaziki księżycowe, MULTIPLANETARIUM - to tylko niektóre atrakcje jakie można było zobaczyć, dotknąć i zbudować podczas pierwszej w tym roku imprezy publicznej w ramach bloku warsztatowego ASTROEVENTS 2011 Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Tego typu działania prowadzimy zawsze w oparciu o aktywną metodę warsztatową, co jest jedyną tego typu akcją w Polsce realizowaną na większą skalę w oparciu o astronomię i nauki pokrewne. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć w Krakowie... 

 

 

 

Więcej…
 
Podwójna Majówka 2011 Drukuj Email
Tegoroczna wiosna, a w szczególności piąty miesiąc obfitował na równi z przyrodą, w znaczny przyrost działań statutowych naszej organizacji, wśród których w szczególności można wymienić pierwszą i drugą Majówkę Astronomiczną 2011 w Sopotni Wielkiej. Oba zjazdy były nieco odmienne od siebie, ale skupiły się na obserwacjach nocnego nieba, testowaniu nowych rozwiązań i pomysłów popularyzacyjnych oraz jak zwykle z domieszką debat i głosowań w ramach Walnego Zebrania POLARIS-OPP. 

 

 

 

 

Więcej…
 
"NASzA mała agencja kosmiczna" Drukuj Email

Program WGW wzbogacił się w kwietniu tego roku o nowy program warsztatowy pn. "NASzA mała agencja kosmiczna", realizowany dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Warsztaty mają charakter interaktywnego wykładu, w którym uczestnicy pracując indywidualnie lub w zespołach kilkuosobowych, wykonują kolejno własne rakiety, lądowniki marsjańskie, składają mega-puzzle z księżycem czy też poszukują ćwiczebnych meteorytów. Jeden z pierwszych wykładów tego typu odbył się w bielskim oddziale Uniwersytetu Dziecięcego "UNIKIDS", a docelowo program został opracowany z myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka 2011. 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 17 z 21

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258