Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Jesienny zjazd Listopadówka 2010 - sprawozdanie Drukuj Email

Co roku w okresie długiego weekendu majowego zapraszamy do uczestnictwa w zjeździe administracyjno-obserwacyjnym Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej. W tym roku jednak oprócz majówki była również tzw. "listopadówka", która okazała się doskonałą okazją do spędzenia czterech dni w przepięknych okolicach Żywieckiego Parku Krajobrazowego. W dniach 11-14 listopada 2010r. w Sopotni Wielkiej odbył się bowiem jesienny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP poświęcony m.in. obserwacjom, debatom nad działalnością organizacji w ramach NWZ jak i innym działaniom w jesienno-wiosennej scenerii Beskidów...

 

Więcej…
 
Zakończenie remontu siedziby Drukuj Email
Miło nam poinformować, że dobiegły końca prace remontowo-budowlane fasady budynku z siedzibą Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej i tym samym wznawiamy ponownie działania miejscowe. Remont objął przede wszystkim docieplenie pomieszczeń warsztatowych i doszczelnienie samej bryły budynku, przez co pomimo niskich już temperatur na zewnątrz, w środku odczuwany jest znaczny komfort termiczny niż w zeszłym roku. Dzięki zastosowaniu 12cm styropianu zmniejszyły się także koszty ogrzewania, co widoczne jest w ilości spalanego obecnie węgla do ogrzewania pomieszczeń. Wykonanie tego etapu prac było jednym z ważniejszych kroków w kierunku utworzenia całorocznego centrum szkoleniowo-wypoczynkowego "ASTROTURYSTYKA" Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej. Już niedługo rozpoczniemy jesienno-zimowe warsztaty na stacji YSS oraz zespołowe obserwacje nocnego nieba...

 

 

Więcej…
 
Piknik Industrialny z Astronomią Drukuj Email
W dniach 24-26 września 2010r. na placu głównym przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, odbył się kolejny Piknik z Astronomią Stowarzyszenia POLARIS - OPP organizowany tym razem w ramach Pikniku Industrialnego 2010. Impreza ta, znana już od kilku lat głównie miłośnikom wielkich maszyn i przemysłu, w tym roku realizowana z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, została rozszerzona o nietypowe ciekawostki ze świata nauki i techniki oraz rozłożona na dwa główne miejsca: przed siedzibą MDK i u bram Huty Stalowa Wola. Rolą naszego Stowarzyszenia  tradycyjnie było przybliżenie tematyki astronomii i astronautyki zarówno mieszkańcom tego miasta, jak i licznym grupom młodzieży przyjeżdżającym w tych dniach z całego kraju do Miejskiego Domu Kultury. 

 

 

 
Więcej…
 
USS Pegaz po konserwacji Drukuj Email
 "[...] Podstawę konstrukcji stanowią podpory drewniane zamocowane po rozłożeniu na czterech płozach, z czego jedna z nich jest wyższa niż pozostałe, dzięki czemu w tym miejscu obserwatorzy mają naturalne, wyższe podparcie na głowy. Pokład stanowi powierzchnia drewniana niczym duży stół z rozstawianymi na boki dwoma skrzydłami o łącznej długości 230cm. To właśnie te elementy zadecydowały o nadaniu tej konstrukcji nazwy U.S.S. Pegaz [...]" - taki opis można usłyszeć na filmie instruktażowym z 2002 roku, przygotowanym specjalnie do celów szkoleniowych dla obserwatorów nocnego nieba wybierających się na zimowe sesje meteorowe podczas EUROASTRO 2002. Przy okazji trwającego właśnie remontu siedziby Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej, odnowione zostały jedyne w swoim rodzaju sanie obserwacyjne, o których chcielibyśmy wspomnieć przy okazji zbliżającej się dużymi krokami zimy...
 
Więcej…
 
Remont budynku z siedzibą Drukuj Email

Wraz z nadejściem września rozpoczął się długo oczekiwany remont budynku z siedzibą Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej. Prace obejmą przede wszystkim ocieplenie całego obiektu począwszy od siedziby głównej na poziomie zero, aż po imitację moduł stacji kosmicznej ISS i górnej części pomieszczenia z makietą Sopotni Wielkiej 2050. Z tytułu ostrych zim jakie panują na tym terenie, w wielu przypadkach już na przełomie października i listopada temperatura spadała dużo poniżej zera, utrudniając tym samym prowadzenie warsztatów w ww. pomieszczeniach. Po instalacji nowego ogrzewania w budynku, sytuacja ta się poprawiła, jednak nieocieplone ściany i brak podbitki dachowej, generowały ogromne koszty utrzymania działalności naszego Stowarzyszenia w okresie zimowym. Od tej jesieni być może sytuacja ulegnie zmianie.


 

Więcej…
 
DARKASTRO 2010 - sprawozdanie Drukuj Email
Coroczny, wakacyjny zjazd Stowarzyszenia POLARIS-OPP zapoczątkowany został Piknikiem z Astronomią zorganizowanym 6 sierpnia w Krakowie i 8 sierpnia w Poznaniu z okazji promocji filmu „Jak ukraść księżyc”. Na udział w eventach dla dzieci i młodzieży popularyzujących astronomię z naukami pokrewnymi zdecydowało się wówczas kilku uczestników zjazdu. Jednak właściwa inauguracja DARKASTRO 2010 nastąpiła 9 sierpnia 2010 r. w Sopotni Wielkiej. Wtedy to w siedzibie Stowarzyszenia pojawili się wszyscy miłośnicy obserwacji astronomicznych na czele z naszymi gośćmi – przedstawicielami Izerskiego Parku Ciemnego Nieba. Zjazd potrwał do 13 sierpnia 2010 r.

 

 

Więcej…
 
Biuro wakacyjne otwarte Drukuj Email
Od 5 lipca br. w siedzibie Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej 174, rozpoczyna funkcjonowanie wakacyjne biuro naszej organizacji. Jego otwarcie spowodowane jest zwiększoną aktywnością działań popularyzacyjnych, realizacją pokazów i prelekcji wyjazdowych oraz wzrostem zainteresowania ze strony turystów przyjeżdżających w Beskidy. Biuro z dostępem dla osób niepełnosprawnych (wykonane podjazdy) otwarte będzie od poniedziałku do soboty w godz. od 9:00 do 18:00. Wyjątkiem będą pogodne wieczory, kiedy to zapraszamy wszystkich zainteresowanych na obserwacje nieba. Dane kontaktowe biura znajdują się na podstronie Kontakt.

 

 

 

 

 

 
Piknik z HP Drukuj Email
 
 
Drugi weekend czerwca br. ubiegł nam pod znakiem Pikników z Astronomią i dalszych działań wyjazdowych grupy WGW. Nasza organizacja miała przyjemność uczestniczyć i popularyzować jednocześnie dziedziny około-astronomiczne podczas rodzinnej imprezy firmy Hewlett Packard Polska, która odbyła się w ośrodku wypoczynkowym pod Zawierciem. Krótką prezentację tego wydarzenia przedstawiamy w niniejszym artykule.
 
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 20 z 22

Harmonogram 2019

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258