Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Logowanie

Witamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Dzień Dziecka 2011 Drukuj Email
Tegoroczny Dzień Dziecka należał do bardzo pracowitych okresów w Stowarzyszeniu POLARIS - OPP. Samo święto wypadło w środku tygodnia, przez co duża część imprez zorganizowana została zarówno weekend przed jak i weekend po wspomnianym terminie. W niniejszym artykule przedstawiamy to co działo się w strukturach naszej organizacji w obu przypadkach i jak młodzież bawiła się z astronomią w dniu swojego święta. 

 

Więcej…
 
Piknik z Astronomią w Okrajniku Drukuj Email
Okrajnik, to niewielka miejscowość położona na wschód od Żywca, przez którą przebiega droga w kierunku na Kraków. Właśnie tutaj znajduje się malowniczo położona na wysokim wzgórzu, lokalna szkoła podstawowa im. Górali Żywieckich, w której mieliśmy przyjemność gościć w ramach Pikniku z Astronomią. Imprezę zaadresowano do dzieci i młodzieży z dwóch krajów, jako że działania były realizowane na poziomie projektu współpracy transgranicznej Polska-Słowacja finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

 

 

Więcej…
 
Wizyta grupy obserwacyjnej z Orzesza Drukuj Email
W dniach 02-03 czerwca 2011r. do Sopotni Wielkiej zawitała grupa obserwacyjna skupiona przy szkole w Orzeszu, która na co dzień uczestniczy w sesjach astronomicznych w drugim, uznanym przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP obszarze, gdzie ochroni się ciemne niebo - w miejscowości Palowice. Uczestnicy przyjechali do siedziby naszej organizacji z nadzieją na pogodne niebo do terenowej sesji obserwacyjnej poświęconej meteorom, jednak takiego przebiegu zmian meteorologicznych nie spodziewał się chyba nikt...

 

 

Więcej…
 
Astroevent 2011 w Krakowie Drukuj Email
Rakiety, lądowniki marsjańskie, łaziki księżycowe, MULTIPLANETARIUM - to tylko niektóre atrakcje jakie można było zobaczyć, dotknąć i zbudować podczas pierwszej w tym roku imprezy publicznej w ramach bloku warsztatowego ASTROEVENTS 2011 Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Tego typu działania prowadzimy zawsze w oparciu o aktywną metodę warsztatową, co jest jedyną tego typu akcją w Polsce realizowaną na większą skalę w oparciu o astronomię i nauki pokrewne. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć w Krakowie... 

 

 

 

Więcej…
 
Podwójna Majówka 2011 Drukuj Email
Tegoroczna wiosna, a w szczególności piąty miesiąc obfitował na równi z przyrodą, w znaczny przyrost działań statutowych naszej organizacji, wśród których w szczególności można wymienić pierwszą i drugą Majówkę Astronomiczną 2011 w Sopotni Wielkiej. Oba zjazdy były nieco odmienne od siebie, ale skupiły się na obserwacjach nocnego nieba, testowaniu nowych rozwiązań i pomysłów popularyzacyjnych oraz jak zwykle z domieszką debat i głosowań w ramach Walnego Zebrania POLARIS-OPP. 

 

 

 

 

Więcej…
 
"NASzA mała agencja kosmiczna" Drukuj Email

Program WGW wzbogacił się w kwietniu tego roku o nowy program warsztatowy pn. "NASzA mała agencja kosmiczna", realizowany dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Warsztaty mają charakter interaktywnego wykładu, w którym uczestnicy pracując indywidualnie lub w zespołach kilkuosobowych, wykonują kolejno własne rakiety, lądowniki marsjańskie, składają mega-puzzle z księżycem czy też poszukują ćwiczebnych meteorytów. Jeden z pierwszych wykładów tego typu odbył się w bielskim oddziale Uniwersytetu Dziecięcego "UNIKIDS", a docelowo program został opracowany z myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka 2011. 

 

Więcej…
 
Ciemne niebo nadal chronione Drukuj Email
W pierwszy weekend marca br. odbyło się zebranie lokalne mieszkańców i władz Sopotni Wielkiej z udziałem przedstawicieli i specjalistów ze Stowarzyszenia POLARIS - OPP oraz Wójta Gminy Jeleśnia. Spotkanie w dużej mierze poświęcone było kontynuacji projektu unijnego na rzecz ochrony ciemnego nieba w miejscowości oraz sprawdzenie poparcia społecznego dla tej inicjatywy. Członkowie naszej organizacji zaprezentowali również galerię zdjęć przedstawiających w skrócie działalność POLARIS-OPP na rzecz społeczności lokalnej, jako otwarcie nowego, 17. roku funkcjonowania przypadającego na marzec 2011. 

 

 

Więcej…
 
"Gwiaździste Ferie 2011" - sprawozdanie Drukuj Email

W dniach 28 stycznia - 01 lutego 2011 roku w siedzibie Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej odbył się zjazd obserwacyjny będący podsumowaniem minionej dekady działań naszej organizacji. Termin ten wyznacza bowiem równo 10 lat od pamiętnego zjazdu pt. ASTROFERIE 2001, kiedy to do Sopotni Wielkiej zawitali przeróżni goście, obserwatorzy nieba oraz słuchacze astronomicznej audycji "Gwiaździarnia Pana Jana" emitowanej od lat w Radiu Katowice. Było to pierwsze tak obszerne spotkanie miłośników astronomii i działaczy ówczesnego, Beskidzkiego Klubu Astronomicznego POLARIS, stanowiące za przełom w działalności naszej organizacji na następne lata. Na pamiątkę tych wydarzeń spotkaliśmy się ponownie na wspólnych obserwacjach i działaniach w Sopotni Wielkiej, tak jak to miało miejsce 10 lat temu...

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 Następna > Ostatnie >>

Strona 22 z 26

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258