Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania w 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Zobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z Astronomią

Logowanie

Witamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
USS Pegaz po konserwacji Drukuj Email
 "[...] Podstawę konstrukcji stanowią podpory drewniane zamocowane po rozłożeniu na czterech płozach, z czego jedna z nich jest wyższa niż pozostałe, dzięki czemu w tym miejscu obserwatorzy mają naturalne, wyższe podparcie na głowy. Pokład stanowi powierzchnia drewniana niczym duży stół z rozstawianymi na boki dwoma skrzydłami o łącznej długości 230cm. To właśnie te elementy zadecydowały o nadaniu tej konstrukcji nazwy U.S.S. Pegaz [...]" - taki opis można usłyszeć na filmie instruktażowym z 2002 roku, przygotowanym specjalnie do celów szkoleniowych dla obserwatorów nocnego nieba wybierających się na zimowe sesje meteorowe podczas EUROASTRO 2002. Przy okazji trwającego właśnie remontu siedziby Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej, odnowione zostały jedyne w swoim rodzaju sanie obserwacyjne, o których chcielibyśmy wspomnieć przy okazji zbliżającej się dużymi krokami zimy...
 
Więcej…
 
Remont budynku z siedzibą Drukuj Email

Wraz z nadejściem września rozpoczął się długo oczekiwany remont budynku z siedzibą Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej. Prace obejmą przede wszystkim ocieplenie całego obiektu począwszy od siedziby głównej na poziomie zero, aż po imitację moduł stacji kosmicznej ISS i górnej części pomieszczenia z makietą Sopotni Wielkiej 2050. Z tytułu ostrych zim jakie panują na tym terenie, w wielu przypadkach już na przełomie października i listopada temperatura spadała dużo poniżej zera, utrudniając tym samym prowadzenie warsztatów w ww. pomieszczeniach. Po instalacji nowego ogrzewania w budynku, sytuacja ta się poprawiła, jednak nieocieplone ściany i brak podbitki dachowej, generowały ogromne koszty utrzymania działalności naszego Stowarzyszenia w okresie zimowym. Od tej jesieni być może sytuacja ulegnie zmianie.


 

Więcej…
 
DARKASTRO 2010 - sprawozdanie Drukuj Email
Coroczny, wakacyjny zjazd Stowarzyszenia POLARIS-OPP zapoczątkowany został Piknikiem z Astronomią zorganizowanym 6 sierpnia w Krakowie i 8 sierpnia w Poznaniu z okazji promocji filmu „Jak ukraść księżyc”. Na udział w eventach dla dzieci i młodzieży popularyzujących astronomię z naukami pokrewnymi zdecydowało się wówczas kilku uczestników zjazdu. Jednak właściwa inauguracja DARKASTRO 2010 nastąpiła 9 sierpnia 2010 r. w Sopotni Wielkiej. Wtedy to w siedzibie Stowarzyszenia pojawili się wszyscy miłośnicy obserwacji astronomicznych na czele z naszymi gośćmi – przedstawicielami Izerskiego Parku Ciemnego Nieba. Zjazd potrwał do 13 sierpnia 2010 r.

 

 

Więcej…
 
Biuro wakacyjne otwarte Drukuj Email
Od 5 lipca br. w siedzibie Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej 174, rozpoczyna funkcjonowanie wakacyjne biuro naszej organizacji. Jego otwarcie spowodowane jest zwiększoną aktywnością działań popularyzacyjnych, realizacją pokazów i prelekcji wyjazdowych oraz wzrostem zainteresowania ze strony turystów przyjeżdżających w Beskidy. Biuro z dostępem dla osób niepełnosprawnych (wykonane podjazdy) otwarte będzie od poniedziałku do soboty w godz. od 9:00 do 18:00. Wyjątkiem będą pogodne wieczory, kiedy to zapraszamy wszystkich zainteresowanych na obserwacje nieba. Dane kontaktowe biura znajdują się na podstronie Kontakt.

 

 

 

 

 

 
Piknik z HP Drukuj Email
 
 
Drugi weekend czerwca br. ubiegł nam pod znakiem Pikników z Astronomią i dalszych działań wyjazdowych grupy WGW. Nasza organizacja miała przyjemność uczestniczyć i popularyzować jednocześnie dziedziny około-astronomiczne podczas rodzinnej imprezy firmy Hewlett Packard Polska, która odbyła się w ośrodku wypoczynkowym pod Zawierciem. Krótką prezentację tego wydarzenia przedstawiamy w niniejszym artykule.
 
 
Więcej…
 
14. Piknik Naukowy w Warszawie
12 czerwca 2010r. na terenie Parku Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie, odbył się 14. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Jak co roku zwiedzający mogli zobaczyć na własne oczy to, czego nie sposób spotkać na zwykłej lekcji w szkole, podczas uczelnianego wykładu, w pracy czy życiu codziennym. Hybryda nauki znów zafascynowała tysiące piknikowiczów, tym razem pod wspólnym hasłem: "Wielki mikro świat". Wśród wielu stoisk już po raz trzeci w historii Pikniku Naukowego, swoje ciekawostki  na stanowisku nr 47 prezentowało Stowarzyszenie POLARIS - OPP...

 

 

 

 

Więcej…
 
Tournee WGW 2010 Drukuj Email
Na przełom maja i czerwca br. przypadł termin kilku wyjazdów popularyzacyjnych grupy prelekcyjnej Stowarzyszenia POLARIS - OPP w ramach realizowanego programu WGW. Na wzór poprzednich lat warsztaty te organizowane były w różnych miejscach w Polsce w postaci popularnego Pikniku z Astronomią pod gołym niebem, bądź też tradycyjnego wykładu interaktywnego w przypadku deszczowej pogody. Początek działań przypadł na weekend poprzedzający Międzynarodowy Dzień Dziecka, przez co głównymi adresatami naszych warsztatów była oczywiście młodzież. 

 

 

 

 

Więcej…
 
Majówka 2010 Drukuj Email
W dniach 30 kwietnia - 03 maja 2010 roku, w Sopotni Wielkiej odbył się wiosenny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP pn. Majówka 2010. Jak co roku w tym czasie koordynatorzy naszej organizacji, realizatorzy projektów, wolontariusze, współpracownicy, sponsorzy i goście, spotkali się w jednym miejscu aby omówić najważniejsze aspekty naszej działalności jak i spędzić miło kilka wolnych dni długiego weekendu majowego. Tym razem tematem przewodnim były inicjatywy lokalne podejmowane w zakresie tematyki ciemnego nieba i złożone projekty współpracy międzynarodowej...

 

 

 
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 Następna > Ostatnie >>

Strona 23 z 25

Harmonogram 2020

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258