Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Majówka z Astronomią 2014

 

 

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe dot. obserwatorium astronomicznego Drukuj Email
Stowarzyszenie POLARIS-OPP z siedzibą w Sopotni Wielkiej 174 w związku z realizacją operacji w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW na lata 2007-2013 dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwoju wsi pn. „Budowa obserwatorium na terenie Zespołu Szkół nr 4”, zaprasza do złożenia oferty cenowej na budowę obserwatorium astronomicznego na budynku Zespołu Szkół nr 4 w Sopotni Wielkiej wg poniższej specyfikacji.
 
Nabór zakończony. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD Sp. z o.o.
 
Więcej…
 
ASTROTURYSTYKA na Targach AGROTRAVEL Drukuj Email
W dniach 11-13 kwietnia 2014r. odbyły się VI Międzynarodowe Targi AGROTRAVEL 2014 w Kielcach, które po raz pierwszy gościły tematykę astronomii obserwacyjnej jako formę spędzania wolnego czasu w połączeniu z ochroną ciemnego nieba. Swoje stoisko na zaproszenie LGD Fundacji Partnerstwa Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego rozstawiło Stowarzyszenie POLARIS - OPP wraz z partnerami, promując ASTROTURYSTYKĘ i zachęcając do prawidłowego oświetlania miejsc wypoczynkowych.

 

 

 

Więcej…
 
Serwis www.ciemneniebo.pl w nowej odsłonie Drukuj Email
Wraz z jubileuszem 20-lecia działalności Stowarzyszenia POLARIS-OPP, w marcu br. uruchomiona została nowa strona internetowa Programu Ciemne Niebo, jako polskiej filii partnerskiej International Dark-Sky Association. Tym oto sposobem serwis najpopularniejszej tematyki prowadzonej przez naszą organizację doczekał się już drugiej odsłony, gdyż wcześniejsza wersja udostępniona została w 2007 roku pod zarejestrowanym wówczas adresem www.ciemneniebo.pl  Przed rokiem 2007 Program funkcjonował w strukturach podstawowej witryny ‘polaris’ jedynie jako podstrona i od tego czasu zmieniło się aż czterech jej webmasterów. Najnowsza wersja serwisu zaprojektowana została z myślą o funkcjonalności i przydatności zagadnienia już nie tylko dla pasjonatów astronomii, ale i pod kątem ekologii, medycyny, bezpieczeństwa, ekonomii, a nawet kultury i estetyki, podobnie jak wzory oświetleń zaczynających się od opraw ulicznych, a na dekoracyjnych kończąc.
 
 
Zobacz...   >>
 
Refundacja projektu MEN Drukuj Email
Po blisko dwóch latach od realizacji działań popularyzatorskich z zakresu astronomii i astroturystyki na terenie LGD Fundacji „Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy”, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego rozpatrzył pozytywnie wniosek Stowarzyszenia POLARIS-OPP o refundację projektu pt. „Kosmos możliwości […]”. Cykl warsztatów wyjazdowych, pokazów teleskopowych, czy Pikników z Astronomią prowadzonych w gminie Gilowice, Świnna, Ślemień i Łękawica, został tym samym sfinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach osi IV kończącego się powoli podejścia oddolnego LEADER. Koordynatorzy naszej organizacji z przykrością jednak stwierdzili, że w historii wszystkich projektów dotacyjnych realizowanych przez POLARIS-OPP, żaden nie był obarczony taką ilością prac administracyjnych i przerostu hybrydy biurokracji. Miejmy nadzieję, że kolejne podejście ze środków z EFROW będzie bardziej przejrzyste i prostsze w implementacji.
 
 
Więcej...   >>
 
Biuletyn nr 48 w druku Drukuj Email
Pierwszy kwartał 2014 roku otwieramy 48. numerem Biuletynu POLARIS, który wydany został w błyszczącej wersji druku nakładem kilkudziesięciu sztuk docierających do prenumeratorów wraz z dodatkami, za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz został opublikowany na podstronie działu redakcyjnego naszej organizacji jako PDF. W tym numerze dowiemy się m.in. dlaczego rok 2014 jest tak wyjątkowy dla Stowarzyszenia POLARIS-OPP, jakie efekty uzyskał Program Ciemne Niebo w redukcji zanieczyszczenia sztucznym światłem w Bieszczadach oraz o inwestycji w nieruchomość pod nowe miejsce obserwacyjne w Sopotni Wielkiej. Znajdziemy także zdjęcie kwartału pochodzące ze Stężnicy i zwiastun obserwatorium astronomicznego w obszarze ochrony ciemnego nieba CN-001. Tym razem do periodyku załączane były egzemplarze map Beskidu Żywieckiego oraz przewodnik kieszonkowy wydany nakładem Śląskiej Organizacji Turystycznej uwzględniający ASTROTURYSTYKĘ.

 

 

 

 Więcej...     >>

 

 
20-lecie Stowarzyszenia POLARIS - OPP Drukuj Email

Rok 2014 jest dla naszej organizacji szczególnym momentem - w marcu br. obchodzić będziemy 20-lecie działalności, gdyż to właśnie na marzec 1994 roku datuje się pierwsze, grupowe działania ówczesnego klubu astronomicznego związane oczywiście z obserwacjami nieba w Sopotni Wielkiej i Sosnowcu. Druga dekada przyniosła nam sporo nowego doświadczenia i otwarcia działań na zewnątrz, zaowocowała licznymi sukcesami, ale i nierzadko doświadczaliśmy porażek, a przez poczet przewinęło się ponad 80 osób z przeróżnych części kraju, a nawet i Europy. Niezwykle trudno odliczać dziesięciolecia stałej działalności w organizacji o charakterze non-profit, uzależnionej od dobrej woli sponsorów, darczyńców indywidualnych, instytucji grantodawczych czy wolontariuszy. Mimo tego funkcjonujemy dalej i kontynuujemy naszą "drogę wśród gwiazd"...

Więcej…
 
Listopadówka 2013 - podsumowanie Drukuj Email

Listopadowy, długi weekend jak co roku stał się okazją do spotkania grupy koordynatorów POLARIS-OPP i działaczy Programu Ciemne Niebo. Od 9 do 11 listopada 2013r. w Sopotni Wielkiej odbył się jesienny zjazd pt. "Listopadówka 2013", poświęcony tematyce szeroko pojętej astronomii i popularyzacji tematów z nią związanych. Była okazja na obserwacje nieba, rozrywkę na pokładzie Youth Space Station, przegląd działań i sprzętu, a nawet tematyczną grę planszową pt. "Planisfera II". Tematem przewodnim było także ciemne niebo i jego ochrona.


 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 12 z 22

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258