Zapowiedzi 2018


21 listopada 2018r.
Jubileusz 10-lecia wizyty astronauty
George'a D. Zamka na YSS!
 

LogowanieZobacz namiot WOCN

Weekend na YSS

 
 

Nasze działania

 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania
 • Nasze działania

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąWitamy na stronie głównej Stowarzyszenia POLARIS - OPP
Zagubiono Castora! Drukuj Email

Szanowni Państwo,

W dniu 19 października na terenie miasta Łódź okolice ul. Pabianickiej 245 zaginął jeden z naszych robotów samobieżnych typu Rovio, o nazwie Castor. Model łazika uczestniczył w pokazach i warsztatach astronautycznych dla dzieci podczas ostatniego Astroeventu Bazy Marsjańskiej w Łodzi. Apelujemy o pomoc w jego odnalezieniu wyznaczając nagrodę dla osoby, która pomoże w jego odzyskaniu...

Więcej…
 
Jesienne tournee grupy WGW. Drukuj Email
W terminie od 18 do 21 października 2013r. grupa WGW wraz z koordynatorami działów tematycznych, Programu Przybliżmy Dzieciom Niebo i Ciemne Niebo - Polska, popularyzowała tematykę szeroko pojętego kosmosu wśród dzieci i młodzieży z centralnej części kraju. Można było m.in. zwiedzić Bazę Marsjańską, poszukać samodzielnie meteorytów ćwiczebnych za pomocą wykrywacza metalu, obejrzeć ciemne niebo w Wirtualnym Obserwatorium, poznać zasadę działania teleskopu czy mikroskopów na stanowisku poświęconym astrobiologii w odniesieniu do terraformacji Marsa oraz wiele innych.

 

 

 

Więcej…
 
"Grawitacja" na Youth Space Station Drukuj Email

 

Od 11 października na ekrany polskich kin wchodzi film "Grawitacja" produkcji Warner Bros, a wraz z nim w 33 miastach wyświetlany będzie pierwszy kinowy spot promocyjny Youth Space Station, czyli modelu stacji kosmicznej ISS zbudowanej przez paroma laty przez zapaleńców astronautyki w Sopotni Wielkiej. Partnerem generalnym Stowarzyszenia POLARIS - OPP przy tej akcji jest Helios S.A., posiadający ponad 30 kin w Polsce, gdzie na dużym ekranie przez 7 dni prezentowane będzie powyższe intro, nakręcone przez dział audiowizualny naszej organizacji.

Więcej…
 
Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba Drukuj Email
 
Wraz z nadejściem jesieni 2013 zarówno tej astronomicznej jak i za oknami, koordynatorzy naszej organizacji wyruszają w tournee po Polsce z pokazami i prelekcjami na temat szeroko pojętego kosmosu. Co się jednak stanie gdy kapryśna pogoda nie pozwoli zobaczyć gwieździstego sklepienia bądź co gorsze - znika ono w blasku łuny sztucznego światła nad miastami? Wówczas doskonałym rozwiązaniem okazuje się być pierwsze tego typu w Polsce - Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba, czyli namiot, w którym oprócz projektora krótkoogniskowego znajduje się również jedyny w swoim rodzaju cyfrowy teleskop...
 
Więcej…
 
I Festiwal Ciemnego Nieba - sprawozdanie Drukuj Email

 I Festiwal Ciemnego Nieba - sprawozdanie

W dniach 9-12 sierpnia 2013r. na terenie Sopotni Wielkiej odbył się wakacyjny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP i Programu Ciemne Niebo - Polska, jako I Festiwal Ciemnego Nieba. Blisko setka uczestników nocnych obserwacji Perseidów, słuchaczy prelekcji, miłośników astronomii oraz turystów i osób zwiedzających atrakcje Astroturystyki lokalnej, ożywiła znów wieloletnią tradycję spotkań pod ciemnym niebem.

 

Więcej…
 
Wakacyjny Biuletyn POLARIS Drukuj Email
Na przełomie czerwca i lipca dział redakcyjny naszej organizacji wydał do druku kolejny, 46 już numer kwartalnego Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Dwustronicowa broszurka jest jak zawsze esencją najciekawszych wydarzeń i podsumowaniem minionych prac w Stowarzyszeniu z ostatnich trzech miesięcy, a także swoistego rodzaju zapowiedzią kolejnych działań w najbliższym czasie. Stałą rubryką jest Zdjęcie kwartału, gdzie redakcja zawsze wybiera najciekawsze ujęcie nadesłane lub wykonane w ramach funkcjonowania naszej organizacji. Pod uwagę brane jest np. interesujące zjawisko, oryginalność wykonania fotografii, ważniejsze spotkania lub wydarzenia, wokół których poświęcono najwięcej czasu i uwagi w ostatnim kwartale. Biuletyny od 2008 roku można pobrać w wersji PDF z podstrony działu redakcyjnego.

  


Zobacz Biuletyny POLARIS...  >>

 
Czerwcowe tournee po Polsce Drukuj Email
Jak co roku na przełomie maja i czerwca rozpoczął się sezon wyjazdowych działań popularyzatorskich z zakresu astronomii i dziedzin pokrewnych, prowadzony przez naszą organizację w ramach Programu Przybliżmy Dzieciom Niebo. Tym jednak razem pierwszym kierunkiem wyjazdów było województwo podkarpackie, gdzie zawitała dydaktyczna Baza Marsjańska ciesząca się od 2012 roku bardzo dużym zainteresowaniem, a wraz z nią pokazy, warsztaty, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło także Wirtualnego Obserwatorium Ciemnego Nieba, które aż 7 dni prezentowało m.in. problematykę zanieczyszczenia sztucznym światłem w stolicy regionu - Rzeszowie.

 

 

 

 


Więcej…
 
Astronomiczna Jizerka Drukuj Email
Izerski Park Ciemnego Nieba po raz kolejny gościł pasjonatów gwiazd w miejscowości Jizerka, gdzie zawitała delegacja Stowarzyszenia POLARIS - OPP wraz z Wirtualnym Obserwatorium, głównie z myślą o warsztatach na wypadek niepogody. Spotkanie miało miejsce 18 maja 2013r. po czeskiej stronie obszaru, toteż głównymi uczestnikami byli miłośnicy astronomii i turyści z tego kraju, ale nie zabrakło także gości z Polski w tym przedstawicieli Instytutu Astronomicznego UWr i koordynatorów IPCN zarazem. W roli gospodarzy wystąpił natomiast Klub astronomiczny Liberecka, który przygotował wiele atrakcji. 

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 13 z 22

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258