Zagubiono Castora! Drukuj Email

Szanowni Państwo,

W dniu 19 października na terenie miasta Łódź okolice ul. Pabianickiej 245 zaginął jeden z naszych robotów samobieżnych typu Rovio, o nazwie Castor. Model łazika uczestniczył w pokazach i warsztatach astronautycznych dla dzieci podczas ostatniego Astroeventu Bazy Marsjańskiej w Łodzi. Apelujemy o pomoc w jego odnalezieniu wyznaczając nagrodę dla osoby, która pomoże w jego odzyskaniu...

 

Łazik stanowi dla naszej organizacji wartość sentymentalną, gdyż od 2010 roku przemierzał z nami Polskę służąc jako atrakcja wielu pokazów, Astroeventów, Pikników z Astronomią czy prelekcji WGW w szkołach i domach dziecka. To właśnie dzieci nadały mu nazwę Castor, w nawiązaniu do drugiego łazika o nazwie Pollux - bliźniaka służącego na pokładzie naszej stacji kosmicznej YSS w Sopotni Wielkiej. Szacunkowo przemierzył samodzielnie blisko 50km. podczas dotychczasowych warsztatów ze zdalnym sterowaniem. Gościł na pokazach na terenie wielu miast w Polsce jak m.in. w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Rzeszowie, Legnicy, Stalowej Woli, Rudzie Śląskiej, Sopocie, Koninie, Kielcach, Krakowie i kilku innych. Jest na setkach zdjęć, które uczestnicy posiadają w swoich domach jako pamiątka z warsztatów prowadzonych przez nasze Stowarzyszenie. 

 

Model posiada następujące znaki szczególne:
- napis CASTOR na górnej części obudowy,
- plombę ewidencyjną "Beskidzki Klub Astronomiczny POLARIS" wraz z numerem,
- chip zabudowany dodatkowo w celu ustalania lokalizacji/łączności ze stacją YSS,
- nowe silniki po wymianie w kołach pojazdu,
- specjalnie zaprojektowane akumulatory, które w wyniku nieprawidłowej eksploatacji mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia!

 

 

Robot zaginął w niewyjaśnionych do końca okolicznościach - ostatnio widziany na dachu jednego z samochodów osobowych parkujących w okolicach galerii handlowej na ul. Pabianickiej 245. Jeśli został uruchomiony, będzie wysyłał sygnał sieci WiFi o nazwie Castor, a w razie końcowej mocy akumulatorów, rozpocznie jazdę poszukiwawczą stacji dokującej. 

 

Dla osoby, która pomoże w odnalezieniu naszego robota, Stowarzyszenie POLARIS-OPP sponsoruje tygodniowy pobyt w górach wraz z możliwością zwiedzania i odbycia warsztatów na pokładzie naszej stacji kosmicznej YSS.

 

Liczymy na pomoc ludzi dobrej woli i prosimy o Kontakt.

 

Harmonogram 2018

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 

 


 
 
 
 
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 / 32 749-28-19 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258