Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania w 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Zobacz namiot WOCN

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.

Piknik z AstronomiąMajówka z Astronomią 2014

 

 


Stowarzyszenie POLARIS-OPP zaprasza serdecznie na dwa zjazdy jubileuszowe Majówka z Astronomią 2014, odbywające się w dwóch terminach na terenie Sopotni Wielkiej i najbliższego miasta, czyli Żywca. Z okazji 20-lecia naszej organizacji program przewiduje obchody w siedzibie Stowarzyszenia wraz z wyjazdami terenowymi i obserwacjami nocnego nieba oraz otwartą imprezę w postaci ASTROEVENTU Baza Marsjańska dla szerokiego grona odbiorców. Oto szczegóły:
 
 
 
 • nocna obserwacja na najwyższym wzniesieniu gminy Łękawica w Łysinie,
 • teleskopowy maraton Messiera na M/O-3 i tradycyjna sesja meteorowa na łóżkach polowych,
 • prezentacja nowej strategii Programu Ciemne Niebo Polska na lata 2014-2016,
 • wybór AstroSzmacianki 2013 i wręczenie wyróżnienia w ramach Tytułu Polarisowca Roku 2013,
 • prezentacja działań wyjazdowych grupy WGW po Polsce w 2014 roku,
 • test trasy ASTROBIKER 2014 "Tour de Sopotnia" - zapraszamy do zabrania własnych rowerów!
 • TARPAN OFF ROAD - wyjazd Mobilnym Obserwatorium na bezdroża Beskidów: "Drogą przyszłości Sopotnia-Sopotnia..." wraz z teleskopowymi pokazami krajobrazów,
 • prezentacja filmu popularyzatorskiego International Dark-Sky Association na pokładzie Youth Space Station,
 • uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego pod obserwatorium astronomiczne w Sopotni Wielkiej,
 • pamiątkowa sesja fotograficzna oraz wywiady z koordynatorami działów tematycznych do filmu promocyjnego "20-lat POLARIS-OPP",
 • jubileuszowe Walne Zebranie członków Stowarzyszenia POLARIS-OPP z "kosmicznym poczęstunkiem",
 • spotkania z gośćmi, dyskusje, wymiana doświadczeń między pasjonatami nauk ścisłych, autorskie prezentacje tematyczne i inne.
 

 

 

 

 •  ASTROEVENT "Baza Marsjańska 2014" w centrum najbliższego miasta siedzibie Stowarzyszenia POLARIS-OPP, czyli Żywca. 24 maja br. od godz. 10:00 do 18:00 w pobliżu Galerii Lider odbędzie się największy event popularyzatorski dostępny w ofercie Programu Przybliżmy Dzieciom Niebo, jako forma otwartej imprezy zewnętrznej dla całych rodzin z okazji obchodów 20-lecia naszej organizacji! Dostępne będą m.in. takie stanowiska jak "Ogród na Marsie", czyli astrobiologia i botanika w jednym, "Eksploratorium" - 'dotknij kosmosu' i wykonaj swój własny model lądownika marsjańskiego, "ASTROLABIUM" - poczuj się jak w kokpicie rakiety za pomocą trójpierścieniowego żyroskopu, "Warsztaty z detektorem metali", czyli poszukiwanie meteorytów ćwiczebnych oraz Marsjański kącik dla dzieci, stanowisko fotograficzne w kostiumach astronautów, warsztaty rakietowe i wiele innych! Dla uczestników, którzy zdobędą wszystkie pieczątki stanowiskowe do specjalnych Paszportów Marsjańskich przewidziano liczne nagrody... ZAPRASZAMY! Wstęp wolny.
 

 
 

Harmonogram 2020

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258