Jesienne tournee WGW 2015 - zakończone. Drukuj Email
 
Dobiegło końca jesienne tournee grupy WGW w 2015 roku. W tym sezonie największe zainteresowanie wzbudził namiot Wirtualnego Obserwatorium Ciemnego Nieba, który ponad dwudziestokrotnie był rozstawiany w różnych częściach kraju. Stało się to za sprawą obchodzonego obecnie Międzynarodowego Roku Światła 2015 oraz dzięki realizacji projektu edukacji na temat problematyki zanieczyszczenia sztucznym światłem, koordynowanego przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego. To właśnie centralna Polska była dla nas tej jesieni najczęściej odwiedzanym regionem kraju. Gościliśmy m.in. w Kutnie, Żychlinie, Krośniewicach, Witoni, Oporowie, Krzyżanowie, Strzelcach i wielu innych miejscowościach. Łącznie grupa WGW pokonała tej jesieni ponad 4tys. km. 

 

Adresatami tegorocznych działań WGW jesień 2015 byli głównie mieszkańcy powiatu kutnowskiego, w tym również uczniowie szkół, przedszkoli ich rodziny, lokalne organizacje, stowarzyszenia, Ochotnicze Straże Pożarne, osoby przejezdne, grupy turystów oraz pracownicy JST i ich jednostki podległe. Warsztaty terenowe prowadzone były zazwyczaj w blokach tematycznych po 60 minut, w których uczestniczyła zawsze jednorazowo grupa około 25-30 osób. Na każdy dzień warsztatów przypadało ok. 8h. zajęć, ale były też duże wyjątki od tej normy jak w przypadku Astroeventu w Kutnie, gdzie cała impreza trwała aż 11 godzin nieprzerwanych warsztatów. Łączna liczba osób biorących udział w zajęciach z użyciem namiotu WOCN, to ok. 2500, a całościowo w zajęciach prowadzonych przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP przy współpracy z Fundacją Satelitarną Polarisu i Związkiem Gmin Regionu Kutnowskiego, to blisko 3,5tys. osób. 

 

 

21 października mieliśmy przyjemność gościć również z mieście Żychlin, gdzie koordynatorzy naszej organizacji spotkali się z dawnym partnerem instytucjonalnym - Towarzystwem Obserwatorów Słońca im. W. Szymańskiego. Jego przedstawiciele nie tylko uraczyli prelegentów grupy WGW wyjątkową gościnnością, ale i pomogli w dużym stopniu nagłośnić warsztaty Programu Ciemne Niebo w swoim mieście, czego efektem były m.in. widoczne poniżej publikacje w lokalnej prasie czy mediach społecznościowych.

 

 

Osoby zainteresowane tematyką codziennych, samodzielnych obserwacji Słońca, zapraszamy gorąco do zapoznania się ze stroną TOS:

 

           
            

Polecamy także uwadze stronę naszego głównego partnera jesiennego Programu WGW - Związku Gmin Regionu Kutnowskiego:

 

            
             

Kolejne działania wyjazdowe grupy WGW już na wiosnę 2016, a wszystkim uczestnikom jak i sponsorom działań prelekcyjnych Stowarzyszenia POLARIS - OPP w sezonie jesiennym 2015 - serdecznie dziękujemy!

 

 

Harmonogram 2020

Polecamy

 

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258