Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.Otwarcie sali wielofunkcyjnej POLARIS-OPP Drukuj Email
Podczas Majówki z Astronomią 2018 odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu wielofunkcyjnego Stowarzyszenia POLARIS-OPP, zlokalizowanym na poddaszu Zespołu Szkół nr 4 w Sopotni Wielkiej. Sala wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny, część konferencyjną na 50 osób, bibliotekę wraz z czytelnią i komputerami z internetem, punkt monitoringu środowiska naturalnego (www.pomiary.polaris.org.pl) oraz małe zaplecze socjalne z węzłem sanitarnym. W tym właśnie kompleksie pomieszczeń dostępny jest również odnowiony model Układu Słonecznego w skali 1 : 2.500.000.000, różnego typu elementy nawiązujące do astronomii, a także elementy up-cyklingu wykonane w ramach projektu "Nasze otoczenie - nasze środowisko".
 

 
Podczas uroczystego otwarcia funkcjonowania sali odbył się także pokaz zdjęć z realizacji projektu wraz z podsumowaniem wyników i wręczeniem zaległych nagród z towarzyszącego konkursu ekologiczno-astronomicznego "FAF". Uroczystość była szeroko relacjonowana przez różne media lokalne i regionalne, natomiast swoją obecnością zaszczycili nas m.in. przedstawicielka grona ekspertów Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie, przedstawiciele Urzędu Gminy Jeleśnia, radni, samorządowcy, sołtys wsi Sopotnia Wielka, dyrektor Zespołu Szkół nr 4, przedstawiciele Instytutu Fizyki Jądrowej z Krakowa, Planetarium Śląskiego w Chorzowie oraz wiele innych osób i instytucji. Swój referat nt. obiektów widocznych na niebie wygłosił także nasz najbardziej znany członek honorowy i radiowy astronom z Radia Katowice zarazem - Pan Jan Desselberger. Współgospodarzem wydarzenia była także Biblioteka Publiczna w Sopotni Wielkiej, która dostała także swoje miejsce na nowe lokum od Stowarzyszenia POLARIS-OPP w ramach ww. inwestycji. 
 
 

 
 

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258