Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.HIPERASTRO 2009 Drukuj Email
Od 24 do 31 lipca 2009r. trwał najważniejszy, doroczny zjazd Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej, organizowany tym razem pod nazwą HIPERASTRO 2009 z tytułu nawiązanej współpracy z nowymi partnerami instytucjonalnymi. Obserwacje, wypoczynek, wycieczki, szkolenia, zabawa i wyjątkowy klimat spotkania, to motywy przewodnie tegorocznego zjazdu, w którym wzięło udział kilkunastu uczestników z różnych części Polski. Kameralna atmosfera, ale i bogaty program zajęć nie pozwolił się nikomu nudzić, co przekazali w wielu różnych ewaluacjach sami zlotowicze.

 

 

 W pamięci wszystkich obecnych pozostaną z pewnością takie wydarzenia jak warsztaty z lądowaniem "jajka na Marsie", spotkanie z leśnym Ursa Minor, wyjazdy Mobilnym Obserwatorium na pokazy w trakcie Dni Żywca, Oscypek Fest, czy też wielogodzinne sesje nocne na M/O-20. Gdyby tego było mało, każdy z uczestników mógł ustrzelić sobie włąsną planetę - zarówno teleskopem, jak i dosłownie! W ramach konkursu zjazdowego, tytuł honorowego uczestnika HIPERASTRO 2009 otrzymała w głosowaniu powszechnym Joanna Gorczyca z Bierunia, natomiast wszyscy w zależności od zajętego miejsca w tabeli zjazdowej mogli sobie wybrać pamiątkową nagrodę począwszy od plakatów i książek, a na odtwarzaczach mp3 i pamięci flash skończywszy. Cennym punktem programu były warsztaty na temat ciemnego nieba, jako że lwią część obecnych w wakacyjnym zjeździe stanowili uczestnicy ogólnopolskiej konkursu "Ciemne niebo na Polską".

 

 

 

Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258