Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Działania z 2019 roku


Projekt:
"Sferyczny ogród badawczy"
 

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.Dział informatyczny

 

Funkcjonuje od 2003 roku jako dział od wirtualnego wizerunku zwanego niegdyś "Pol@ris w sieci", a także niosący wsparcie w szeroko pojętej tematyce komputerów i oprogramowania stanowiących nieodłączny element popularyzacji nauk ścisłych w działalności Stowarzyszenia. Jest to dział, który w swej historii najczęściej zmieniał koordynatorów prowadzących (przez 6 lat było ich pięciu), ale odgrywał i nadal odgrywa jedną z najważniejszych ról w dostępie do informacji na temat realizacji celów statutowych.

Obecnie dział zajmuje się utrzymaniem kilku internetowych serwisów tematycznych Stowarzyszenia i strony głównej oraz zabezpiecza funkcjonowanie skromnego zaplecza komputerowego.

Do wizytówek tego działu można zaliczyć:

  • stronę internetową Ogólnopolskiej Akcji "1% na astronomię" - www.astroprocent.pl
  • serwis internetowy Programu Ciemne Niebo - www.ciemneniebo.pl
  • dawną stronę dot. odpłatnej działalności statutowej OPP - www.obserwacje.org.pl
  • oficjalną stronę Stowarzyszenia POLARIS - OPP - www.polaris.org.pl
  • stałe wsparcie techniczne zaplecza komputerowego.

Na dzień dzisiejszy dział koordynuje członek honorowy - Jacek Kędzierski.

      
           
                  
                  

 

 Prace nad stroną Ciemnego Nieba. Drukuj Email
Informujemy, że od połowy marca br. trwają aktualnie prace nad nową wersją serwisu Ciemnego Nieba, który od 2005 roku posiada swoją odrębną stronę pod adresem www.ciemneniebo.pl Chwilowo niestety mogą pojawiać się komunikaty o niedostępności lub ostrzeżenia o wykrytym zagrożeniu ze strony ww. witryny, w związku z powyższym prosimy o cierpliwość i nie korzystanie z adresu do momentu zaktualizowania strony. Witryna dotychczas notowała coraz większe zainteresowanie przekładające się nie tylko cytowaniem w takich mediach jak onet.pl, TVN czy TVP, ale i również rozszerzała swoją funkcjonalność m.in. o nowe rubryki jak usługi redukcji zanieczyszczenia sztucznym światłem. Ponowne uruchomienie serwisu pod stałym adresem powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia 2016r. W sprawach ochrony ciemnego nieba zapraszamy więc do kontaktu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
Serwis www.ciemneniebo.pl w nowej odsłonie Drukuj Email
Wraz z jubileuszem 20-lecia działalności Stowarzyszenia POLARIS-OPP, w marcu br. uruchomiona została nowa strona internetowa Programu Ciemne Niebo, jako polskiej filii partnerskiej International Dark-Sky Association. Tym oto sposobem serwis najpopularniejszej tematyki prowadzonej przez naszą organizację doczekał się już drugiej odsłony, gdyż wcześniejsza wersja udostępniona została w 2007 roku pod zarejestrowanym wówczas adresem www.ciemneniebo.pl  Przed rokiem 2007 Program funkcjonował w strukturach podstawowej witryny ‘polaris’ jedynie jako podstrona i od tego czasu zmieniło się aż czterech jej webmasterów. Najnowsza wersja serwisu zaprojektowana została z myślą o funkcjonalności i przydatności zagadnienia już nie tylko dla pasjonatów astronomii, ale i pod kątem ekologii, medycyny, bezpieczeństwa, ekonomii, a nawet kultury i estetyki, podobnie jak wzory oświetleń zaczynających się od opraw ulicznych, a na dekoracyjnych kończąc.
 
 
Zobacz...   >>
 


Co na niebie w 2020r.


Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Zdobądź działkę...

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258