Na niniejszej stronie prezentujemy wykaz oficjalnych, publicznie dostępnych działań realizowanych przez Stowarzyszenie POLARIS-OPP na przestrzeni 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat konkretnych wydarzeń podane są w rubryce, pod linkiem lub też w przypadku braku informacji prosimy o Kontakt. W przypadku działań prowadzonych na terenie Sopotni Wielkiej, za miejsce docelowe należy rozumieć siedzibę Stowarzyszenia lub jej okolice.
 
UWAGA: wykaz aktualizowany i uzupełniany jest co miesiąc lub częściej, w zależności od decyzji podjętych przez koordynatorów i Zarząd naszej organizacji. 
 
Przed przyjazdem prosimy o Kontakt w celu rezerwacji miejsc oraz potwierdzenie organizacji warsztatów (np. sprawdzenie pogody). Siedziba POLARIS-OPP czynna jest okresowo od godz. 10:00 do wieczora - w zależności od zainteresowania zwiedzających. Przed przyjazdem prosimy jednak o kontakt!
 
 
Zapraszamy do udziału w działaniach!
 

 

 

Listopad 2019

Data

Miejscowość

Opis wydarzenia

05.11.2019r.
11:00

Chorzów

„Wirtualne Obserwatorium Ciemnego Nieba”  - warsztaty prowadzone w języku angielskim w SP nr 18 w Chorzowie w ramach programu Erasmus+.

07.11.2019
godz. 9:30**

Sopotnia Wielka

„Mars Curosity” -  seans astronautyczny 70min. we wnętrzu Youth Space Station, warsztaty z programowania mikrobotów, zwiedzanie wystawy na Sali Wielofunkcyjnej wraz z kopułą Obserwatorium Astronomicznego oraz pokaz Słońca przez teleskop przy pogodnym niebie.

09-11.11.2019

Sopotnia Wielka – Żywiec

Listopadówka 2019- zjazd jesienny Stowarzyszenia POLARIS – OPP w Sopotni Wielkiej i działania w Żywcu we współpracy z LO im. M. Kopernika. W programie m.in. obserwacje nieba i pokazy, zwiedzanie atrakcji POLARIS-OPP, prezentacja pneumatycznej planety Merkury z wystawy „Misja po Układzie Słonecznym”, spotkania koordynatorskie i inne. Szczegóły na www.polaris.org.pl

15.11.2019
godz. 15:00*

Sopotnia Wielka

„Destiny Laboratory” -  seans astronautyczny 70min. we wnętrzu Youth Space Station, seans 45min. na temat ochrony ciemnego nieba nad makietą Sopotni Wielkiej 2050 oraz prezentacja kolekcji meteorytów ze zbiorów własnych. Po zakończonych warsztatach zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie ogródka meteorologicznego ASTROMETEO.

16-17.11.2019

Sieraków / Izdebno

Wykład o tematyce ochrony ciemnego nieba i ochrony zdrowia przed zanieczyszczeniem sztucznym światłem autorstwa prof. Krystyny Skwarło-Sońty i innych prelegentów, w ramach projektu „Dark Sky Poland” finansowanego ze środków FIO 2014-2020 NIW-CRSO. Szczegóły na www.ciemneniebo.pl oraz FB.  Wstęp wolny.

30.11.2019
godz. 12:00*

Sopotnia Wielka

„Destiny Laboratory” -  seans astronautyczny 70min. we wnętrzu Youth Space Station, seans 45min. na temat ochrony ciemnego nieba nad makietą Sopotni Wielkiej 2050 oraz prezentacja kolekcji meteorytów ze zbiorów własnych. Przy pogodnym niebie pokaz Słońca za pomocą teleskopu sprzed siedziby Stowarzyszenia.

 

 

 

Listopad 2019

Sopotnia Wielka

Pełne seanse w modelu wnętrza Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS, makiety ochrony ciemnego nieba Sopotnia Wielka 2050 oraz inne atrakcje:

·         dla osób indywidualnych (do 8os.) tylko w ww. terminach seansów stałych,

·         dla grup zorganizowanych (powyżej 8os.) w dowolnych, wcześniej ustalonych terminach.

Warsztaty astronomiczne na Sali Wielofunkcyjnej wraz ze zwiedzaniem kopuły Obserwatorium Astronomicznego z udziałem koordynatora/przewodnika (ok. 60-90min.):

·        dla osób indywidualnych (do 8os.***) w weekendy z pokazami nieba po godz. 22:00,

·        dla grup zorganizowanych (od 10 do 20os.***)
w dowolnych, wcześniej ustalonych terminach.

Wszystkie wizyty na seanse pełne zarówno osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie między godz. 10:00 a 22:00 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

* - seans biletowany 30zł./os.       ** - seans specjalny, biletowany 40zł./os.       
(wszystkie pokazy nieba organizowane są bezpłatnie  dla młodzieży lokalnej w ramach projektu „25 lat bliżej nieba w gminie Jeleśnia” wspieranego przez Gminę Jeleśnia).

 

Informacje o projekcie Sferyczny Ogród Badawczy na stronie: www.fb.com/sferycznyogrodbadawczy 

Informacje o projekcie Dark Sky Poland 2019 na stronie: www.ciemneniebo.pl  oraz fanpage Programu Ciemne Niebo - Polska.