Mobilne Obserwatorium - TARPAN 237D to kultowe auto będące na wyposażeniu Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Po polskich drogach jeżdżą już nieliczne tego typu samochody, gdyż powszechne były głównie w czasach PRL-u jako auto dostawcze, techniczne, rolnicze, a nawet wycieczkowe. Stanowi zapewne ciekawy fragment historii polskiej motoryzacji, który teraz możesz otrzymać od nas dosłownie, w zamian za wsparcie finansowe na rzecz utrzymania naszego Mobilnego Obserwatorium.
 
 
 
Zasady proponowanej współpracy są bardzo proste. Należy wybrać sobie dowolny, prezentowany poniżej fragment karoserii naszego TARPANA, który z tytułu upływu lat i wszechobecnej korozji, nie stanowi już integralnej całości z samochodem... jednym słowem odpadł w trakcie prowadzonych przez nas wyjazdów terenowych, obserwacji nieba itp. Fragmenty te zostały umieszczone w ozdobnych pudełkach i małych gablotkach ozdobnych, do których dołączamy zawsze opieczętowany i podpisany Certyfikat Autentyczności, iż element ten pochodzi z oryginalnego samochodu marki TARPAN 237D będącego na wyposażeniu Stowarzyszenia POLARIS - OPP jako Mobilne Obserwatorium. Następnie należy wpłacić dowolną kwotę darowizny (mile widziane kwoty pokrywające chociażby koszt opakowania i przesyłki) na konto naszego Stowarzyszenia:
 
 
Stowarzyszenie POLARIS - OPP
Millennium Bank S.A.
nr konta: 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258
Tytułem: "Darowizna - TARPAN"
 
 
Po dokonaniu poniższych czynności prosimy o podanie nam informacji, na jaki adres mamy przesłać wybrany fragment karoserii oraz numer publikowanego poniżej "okazu". Dla każdego darczyńcy wysyłamy maksymalnie jeden fragment karoserii TARPANA i jednocześnie zapraszamy serdecznie do wspólnych wyjazdów terenowych za jego pomocą!
 
 
 
 
 
 
 
 
Powyższa "współpraca" jest oczywiście prowadzona w żartobliwym nieco tonie, ale jak najbardziej służy realnym celom działalności statutowej. Zebrane w ten sposób środki przeznaczamy na utrzymanie naszego auta, za pomocą którego w każdym roku naszej działalności wykonujemy dziesiątki wyjazdów popularyzacyjnych, pokazów nieba, obserwacji astronomicznych w terenie oraz wiele innych akcji służących propagowaniu nauk ścisłych związanych z astronomią. TARPAN stał się dla nas czymś więcej niż tylko "narzędziem dydaktyczno-pomiarowym", czy prostym środkiem transportu. Jest to swoistego rodzaju symbol, jak z bezużytecznej już praktycznie rzeczy można wykonać coś, co pomimo upływu lat nadal aktywizuje i rozbudza wyobraźnię setek osób rocznie. 
 
 
Prosimy, pomóż nam nadal realizować nasz cel i wyjątkowe metody jego osiągania!
 

 

 Fragment 1  - wym. 158mm x 57mm x 28mm - fot.:  

 

 

 

 

 


 
 Fragment 2  - wym. 54mm x 35mm x 3mm - fot.:  

 

 

 

 

 


 
 Fragment 3  - wym. 18mm x 14mm x 2mm - fot.: