Na przełomie stycznia i lutego 2016 roku w Polsce miał miejsce szereg eventów astronomicznych i astronautycznych dla dzieci, organizowany z okazji premiery filmu animowanego pt. "Odlotowa Przygoda", oparty na koncepcji autorstwa koordynatorów naszej organizacji, którzy realizowali podobny cykl imprez objazdowych w 2010 roku związany z filmem "Jak ukraść księżyc". Tym razem postacie znanych dobrze dzieciom Minionków, zastąpili bohaterowie nowej aranżacji filmowej, ale eventy oparte były na sprawdzonych metodach Astroeventów Stowarzyszenia POLARIS-OPP i tak uczestnicy mogli m.in. pojeździć zdalnie sterowanymi robotami-czołgami po księżycowej scenerii, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w strojach imitujących kombinezony astronautów z NASA, poukładać wielkie puzzle z Księżycem, dowiedzieć się ciekawostek o astronomii w ramach warsztatów na ten temat, a nawet zebrać pieczątki z zajęć i powalczyć o nagrodę w postaci wycieczki do Centrum Nauki Kopernik.
 

 

 

 

Osobom, które nie zdążyły wybrać się do jednej z galerii handlowych w Polsce aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach astronautów, polecamy dostępną całorocznie Stację Kosmiczną YSS, gdzie oprócz strojów tego typu z pamiątkami po wizycie astronauty z NASA George'u D. Zamka, można również przeżyć symulację misji kosmicznej czy poobserwować obiekty astronomiczne z terenu pierwszego w Polsce obszaru ochrony ciemnego nieba - CN-001 Sopotnia Wielka. 

 

Szczegóły warsztatów dostępne w wykazie ASTROTURYSTYKI Stowarzyszenia POLARIS - OPP.

 

Tymczasem od wiosny rusza nasze kolejne tournee po Polsce w ramach Astroeventów Baza Marsjańska i nie tylko. Zapraszamy!