Miło nam poinformować, że dobiegły końca prace remontowo-budowlane fasady budynku z siedzibą Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej i tym samym wznawiamy ponownie działania miejscowe. Remont objął przede wszystkim docieplenie pomieszczeń warsztatowych i doszczelnienie samej bryły budynku, przez co pomimo niskich już temperatur na zewnątrz, w środku odczuwany jest znaczny komfort termiczny niż w zeszłym roku. Dzięki zastosowaniu 12cm styropianu zmniejszyły się także koszty ogrzewania, co widoczne jest w ilości spalanego obecnie węgla do ogrzewania pomieszczeń. Wykonanie tego etapu prac było jednym z ważniejszych kroków w kierunku utworzenia całorocznego centrum szkoleniowo-wypoczynkowego "ASTROTURYSTYKA" Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej. Już niedługo rozpoczniemy jesienno-zimowe warsztaty na stacji YSS oraz zespołowe obserwacje nocnego nieba...

 

 

 
 
Budynek został poddany ociepleniu od września br., ale to  nie jedyne zmiany w otoczeniu siedziby Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Wokół zainstalowane zostały punktowe halogeny z płaskimi oprawami, dzięki czemu przykładowo wejście do siedziby jest oświetlone zgodnie z normami ochrony ciemnego nieba. Znajdujące się nieopodal Miejsce Obserwacyjne nr 1, nie jest już tak wystawione na sztuczne światło jak wcześniej, dzięki czemu można prowadzić obserwacje teleskopowe nocnego nieba nawet przy włączonej lampie nad wejściem. 
 
Przygotowywany ośrodek Stowarzyszenia POLARIS - OPP składa się z kompleksu kilku pomieszczeń, do którego można zaliczyć m.in. wnętrze modułu stacji kosmicznej YSS, pomieszczenie z makietą Sopotni Wielkiej 2050, sala konferencyjno-kominkowa (tzw. klub) oraz aneksy socjalno-kuchenne. Do dyspozycji gości zostaną przeznaczone również  trzy pokoje do krótkotrwałego zakwaterowania (2 trzyosobowe i 1 dwuosobowy) oraz dwa zaplecza sanitarne. Oprócz sali audiowizualnej z projektorem multimedialnym i kinem domowym (wnętrze modułu YSS), do dyspozycji uczestników oddany jest również hol telewizyjny (TV/SAT), a w większości pomieszczeń można bezpłatnie odbierać internet bezprzewodowy. Podczas pobytu w naszej siedzibie będzie można również skorzystać z małej biblioteki POLARIS-OPP oraz licznych ciekawostek i atrakcji towarzyszących warsztatom jak m.in.:
 
 
 
Dla grup zorganizowanych możemy przygotować indywidualne programy szkoleń i warsztatów astronomicznych bądź pokrewnych. Stowarzyszenie wystawia rachunki w ramach odpłatnej działalności statutowej bądź pokwitowanie wpłaty KP. 
 
 
Zapraszamy do przyjazdu już dziś!