Trwa okres rozliczeń podatkowych za 2009 rok a wraz z nim coroczna Akcja "1% na astronomię". W tym samym czasie podsumowaliśmy wydatki i działania za ubiegłoroczne inicjatywy związane z polskimi obchodami Międzynarodowego Roku Astronomii, które po konsultacjach społecznych postanowiliśmy wesprzeć środkami z Astroprocentu.  Zestawienie tych informacji można znaleźć na stronie www.astroprocent.pl pod linkiem Na co przeznaczamy fundusze, w postaci raportu merytorycznego i statystyk finansowych. Szczegółowe rozliczenie jak i obszerniejsze relacje z działań ukażą się również w II kwartale br. w ogólnym sprawozdaniu z działalności Stowarzyszenia POLARIS - OPP za ubiegły rok. W przypadku Astroprocentu należy pamiętać, że opublikowany raport odnosi się do środków pozyskanych z 1% za 2007 rok, których wydatkowanie zakończyło się dopiero na przełomie grudnia i stycznia 2009/2010.
 
 
 
Działania jakie wspomógł "1% na astronomię" w 2009 roku to przede wszystkim liczne konkursy, działania popularyzatorskie, publikacje tematyczne czy też imprezy masowe, podczas których prezentowano obiekty astronomiczne lub sprzęt używany do tego typu zainteresowań. Należy również podkreślić, iż same środki z Astroprocentu nie wystarczyłyby na tak wiele inicjatyw, gdyby nie szeroka pomoc sponsorów, wolontariuszy i partnerów instytucjonalnych wspierających działania statutowe Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Dziękując więc za wspólny trud na rzecz popularyzacji astronomii, zapraszamy do wsparcia kolejnej edycji Astroprocentu, o której więcej można przeczytać na stronie www.astroprocent.pl 
 
 
Poniżej publikujemy kilka wybranych zdjęć z działań dofinansowanych przez Akcję w ramach Międzynarodowego Roku Astronomii 2009: