Dział promocji

 

Dział powstał w oparciu o funkcjonujący od 2003 roku dział redakcyjny, zajmującym się wyłącznie wydawaniem wewnętrznej prasy Stowarzyszenia, oraz dział literacki zainicjowany projektem dotacyjnym w 2005 roku. Obie struktury połączono w 2007, a w 2013 roku pod nazwą działu redakcyjnego.

W obecnej formie dział zajmuje się wszelkiego typu aktywnością twórczą zarówno młodzieży jak i członków Stowarzyszenia zbierając, publikując i nagradzając różnorodne prace literackie związane z niebem i kosmosem. Dział odpowiedzialny jest również za wydawanie periodyków, materiałów popularyzacyjnych organizacji jak i zajmuje się opracowywaniem tekstów na wybrane strony internetowe.

W 2019r. dział przekształcił swoją nazwę decyzją Walnego Zebrania na dział promocji lub w skrócie PR.

Wśród najciekawszych inicjatyw tego działu można wyróżnić:

Dział prowadzi obecnie jedna koordynatorka - Julia Nawalkowska.

 

                                   
                                   
                                   

 

 

W najbliższych dniach w druku ukaże się ostatni numer kwartalnika POLARIS za 2015 rok, czyli biuletynu wydawanego przez dział redakcyjny naszej organizacji w formie jednokartkowego przeglądu najciekawszych i zarazem mniej eksponowanych na stronach internetowych wydarzeń za ostatni kwartał w Stowarzyszeniu POLARIS - OPP. W numerze 56 ukaże się również lista działań i zapowiedzi na pierwsze miesiące 2016 roku, odnosząca się w dużej części do zjawisk astronomicznych na niebie, ale i nie tylko. Wraz z Biuletynem do prenumeratorów i członków oraz sympatyków naszej organizacji dostarczona zostanie również nietypowa przesyłka związana z Akcją "1% na astronomię". Uprzejmie prosimy o pomoc w wypromowaniu idei przekazania odpisów podatkowych na rzecz walki z niewłaściwym oświetleniem naszego otoczenia, o którym więcej można oczywiście przeczytać na stronie www.ciemneniebo.pl
 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z podstroną działu redakcyjnego Stowarzyszenia POLARIS - OPP, a dokładniej ze zaktualizowanym wykazem Biuletynów POLARIS, wśród których znajdziemy m.in. najnowszy, 52. periodyk dwustronicowej broszury. Ten ostatni w nieco odmiennej formie poświęcony został w całości najważniejszej inwestycji naszej organizacji z 2014 roku, która została oddana do użytku na początku stycznia br. Znajdziemy także kalendarzyk ciekawie zapowiadających się zjawisk astronomicznych na I kwartał 2015 roku. Na podstronie można również pobrać brakujące, starsze numery Biuletynu POLARIS w wersji PDF, a warto, gdyż POLARIS 51/W/2014 zawiera m.in. opis nowych pozycji książkowych znajdujących się od niedawna na stanie biblioteczki naszego Stowarzyszenia.

 

Więcej...  >>

Na przełomie czerwca i lipca dział redakcyjny naszej organizacji wydał do druku kolejny, 46 już numer kwartalnego Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Dwustronicowa broszurka jest jak zawsze esencją najciekawszych wydarzeń i podsumowaniem minionych prac w Stowarzyszeniu z ostatnich trzech miesięcy, a także swoistego rodzaju zapowiedzią kolejnych działań w najbliższym czasie. Stałą rubryką jest Zdjęcie kwartału, gdzie redakcja zawsze wybiera najciekawsze ujęcie nadesłane lub wykonane w ramach funkcjonowania naszej organizacji. Pod uwagę brane jest np. interesujące zjawisko, oryginalność wykonania fotografii, ważniejsze spotkania lub wydarzenia, wokół których poświęcono najwięcej czasu i uwagi w ostatnim kwartale. Biuletyny od 2008 roku można pobrać w wersji PDF z podstrony działu redakcyjnego.

  


Zobacz Biuletyny POLARIS...  >>

Na otwarcie 19-go roku działalności naszej organizacji, dział literacko-redakcyjny wydaje 44 numer Biuletynu POLARIS, a w nim: symbol roku Wężownika, Astrolabium dla szkół i Polarisowcy 2012 roku, fotograficzne efekty 2012 z obserwacji w wydaniu Krzysztofa Dwornika, porządek obrad Walnego Zebrania podczas Majówki 2013, liczne zapowiedzi zjazdów i konferencji, a także terminy oficjalnych działań Stowarzyszenia POLARIS - OPP na I kwartał 2013 roku. Zapraszamy do kilku chwil z naszym periodykiem.

 

 

 

 
W pierwszych dniach 2011 roku dział literacko-redakcyjny oddaje do rąk czytelników nowy numer Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP nr 36.G.2010. Tradycyjnie zawiera on liczne wzmianki i zajawki dot. ostatniego kwartału minionego już roku, jak i zapowiedzi wydarzeń na najbliższe 3 miesiące - styczeń, luty i marzec 2011. W przystępnej i krótkiej formie dowiemy się dlaczego dużo się będzie mówić w tym roku o Janie Heweliuszu, gdzie zarejestrowany został ośrodek astroturystyczny oraz co nowego w wysiłkach Stowarzyszenia o ochronę ciemnego nieba w Beskidach. Druga strona biuletynu zawiera jak zwykle kalendarzyk wydarzeń astronomicznych i zapowiedzi działań naszej organizacji, czego nie znajdziemy nigdzie indziej jak za sprawą niniejszego periodyku. Dla prenumeratorów publikacja zostanie wysłana pocztą wraz z kalendarzem astronomicznym na cały, 2011 rok. 
 

 
Trzeci kwartał 2010 roku zamykamy tradycyjnie podsumowaniem w postaci Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP, który tym razem poświęcony jest w większości tzw. eventom, czyli Piknikom z Astronomią organizowanym na przestrzeni tegorocznych wakacji. W historii działalności naszej organizacji, to było całkiem spore przedsięwzięcie zważywszy na fakt, że ilość osób, jaka brała w nich udział dorównywała projektowi Denebola czy Svoren. Trzydziesty piąty numer Biuletynu nawiązuje jednak również do innych wydarzeń, jakie pozostały nieco w cieniu "kradzieży księżyca". Mowa tu o zjeździe DARKASTRO 2010 i obserwacjach astronomicznych w Sopotni Wielkiej, a także zapowiedzi ciekawych działań na IV kwartał tego roku. Należą do nich z pewnością Jesienny zjazd Listopadówka 2010 oraz Sylwester 2010/2011 pod gwiazdami. Zachęcamy do lektury. 
 

Pobierz Biuletyn...
 
 
Wraz z nadejściem wakacji ukazał się 34 numer naszego Biuletynu, którego inspiracją były wydarzenia w II kwartale 2010 roku oraz plany na następne trzy miesiące. W tym wydaniu czytelnicy mogą znaleźć bieżące informacje o postępach programu Ciemne Niebo na terenie Beskidów, zapowiedź DARKASTRO 2010 oraz wakacyjnych wyjazdów WGW w postaci eventów popularyzacyjnych, zaproszenie na film i jak zwykle zdjęcie kwartału wraz z innymi informacjami. Broszura jest dostępna w wersji PDF na podstronie działu literacko-redakcyjnego oraz w druku w siedzibie Stowarzyszenia POLARIS - OPP w Sopotni Wielkiej. Numer ten zostanie również rozesłany do prenumeratorów w wersji drukowanej wraz z wydaniem październikowym i dodatkowymi załącznikami. 
 
W bardzo smutnym okresie dla naszego kraju pogrążonego w żałobie narodowej, oddajemy do rąk czytelników 33 numer kwartalnego Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Został on zamknięty dokładnie dzień przed tragedią w Smoleńsku stąd opóźniony nieco, ukazuje się wśród sympatyków naszej organizacji zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej z załącznikami. Tematem przewodnim jest tym razem 5-lecie Ogólnopolskiej Akcji "1% na astronomię", wiosenny zjazd POLARIS-OPP w Sopotni Wielkiej oraz najbliższa przyszłość w odniesieniu do działalności projektowej. Dostępny jest również tabelkowy kalendarzyk astronomiczny w opracowaniu działu obserwacyjnego. Aktualny periodyk jak i jego poprzednie numery można pobrać ze strony działu literacko-redakcyjnego.

 

 

 


 
 
 
 
11 stycznia 2010r. ukazał się wśród prenumeratorów 32 numer Biuletynu POLARIS wydawanego przez naszą organizację od dwóch lat w wersji jedno-kartkowego kwartalnika. Jak zwykle oprócz garści najnowszych wiadomości z zakresu działalności statutowej, czytelnicy mogą znaleźć kalendarzyk astronomiczny, informacje na temat przygotowywanych działań na najbliższe 3 miesiące nowego, 2010 roku oraz kilka innych, przydatnych informacji. Numer zdobi również zdjęcie kwartału autorstwa trzech obserwatorów nocnego nieba w Palowicach: Łukasza Malcharka, Michała Gorausa i Krzysztofa Dwornika. Biuletyn w wersji PDF dostępny jest również w panelu podręcznym działu literacko-redakcyjnego.