Pod koniec zjazdu jesiennego 2011 w Sopotni Wielkiej, rozstrzygnięty został konkurs młodzieżowy realizowany od kwietnia br. w ramach projektu o syg. Indus. Emocje tego wydarzenia sięgały przysłowiowego zenitu, gdyż ponad 30-tka młodych uczestników rywalizowała między sobą o wyjątkowe nagrody sponsorowane przez Stowarzyszenie POLARIS - OPP. Liczyła się wiedza, doświadczenie w obserwacjach astronomicznych, systematyka w spotkaniach lokalnych i co najważniejsze - poziom zaangażowania. 20 listopada odbyło się wręczenie nagród 10-tce laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów. 

 

 

 

 

Wczesnym, niedzielnym wieczorem uczestnicy zaczęli się gromadzić jak zwykle dużo wcześniej niż zaplanowane spotkanie rozstrzygające. Większość z nich przybyła z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem, które reprezentowało ich w postaci opiekunów ustawowych. Wszyscy zostali zaproszeni do sali konferencyjnej Stowarzyszenia POLARIS - OPP równo o godz. 16:00. Na miejscu ponad pół 2m. stołu zajmowały nagrody ufundowane przez naszą organizację i częściowo przez różnych sponsorów. Wśród najciekawszych można było odnaleźć dwa teleskopy refraktory, książki o astronomii, zestaw kina domowego, akcesoria komputerowe, lornetki, globus nieba i meteoryt oraz cała grupa nagród pocieszenia dla ostatnich miejsc.

 

 

Po zapoznaniu uczestników z zasadami odbioru nagród i kolejnością wyczytywania nazwisk, Prezes Stowarzyszenia POLARIS - OPP podał uzyskane wyniki punktacyjne i kolejne miejsca w tabeli. W pierwszej trójce znaleźli się:

 

                                                           1. Łukasz Łysień
                                                           2. Marzena Widz
                                                           3. Klaudia Pierlak

 

 

Na koniec rozdania nagród wykonano jeszcze pamiątkowe zdjęcie wszystkich finalistów konkursu oraz na sali pojawił się cały Zarząd Stowarzyszenia POLARIS - OPP, aby pierwszy raz w historii wręczyć oficjalny dokument  zapraszający laureata konkursu - Łukasza Łysienia do stałej współpracy w ramach asysty koordynatorki działu lokalnego. Wydarzenie to wzbudziło nie małe zaskoczenie, zarówno wśród wszystkich obecnych jak i samego adresata zaproszenia do współpracy.

 

 

 

  Życzmy sobie takich uczestników jak najwięcej.

Zobacz także:
Obserwacje nieba z udziałem młodzieży lokalnej
Dzień Dziecka w POLARIS-OPP
Wiadomość z Radia Bielsko